پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
در بازدید از روند توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله مطرح شد؛
بندر مسافربری دریایی چمخاله از جمله پروژه های سبز/ الویت بهری گیری از نیروهای بومی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، محمدرضا اله یار عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی به همراه مدیر کل مهندسی عمران این سازمان، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی و حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین این اداره کل از روند توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله و کارگاه آن بازدید به عمل آوردند و با پیمانکار و مشاور این پروژه دیدار کردند

دکتر حمیدرضا آبایی در جمع پیمانکار و مشاور پروژه توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله با بیان اینکه بندر چمخاله پس از مدت ها در حال سرانجام است اظهار داشت: از ویژگی های این بندر گردشگری تجربه  ساخت موجشکن به دور از ساحل است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تاکید بر اینکه براساس هماهنگی ها و اقدامات تدوین شده عمل شود افزود: جوانان این منطقه چشم امیدشان به این بندر است و باید جذب نیرو از افراد بومی صورت بگیرد و آنان در الویت باشند.

محمدرضا اله یار در ادامه این بازدید عنوان داشت: این پروژه موجب رشد و توسعه منطقه از لحاظ مسافربری دریایی و گردشگری می شود.

عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پروژه بندر مسافربری دریایی چمخاله، پروژه ای بزرگ در سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده است، ادامه داد: این پروژه از نوع DB است و الزامات آن نیز باید رعایت شود و انتظار می رود در پروژه از فناوری نو و علم روز در راستای بهینه سازی بهره گیری شود.

وی کیفیت و زمان را از جمله ستون اصلی اجرای این پروژه دانست و گفت: از پیمانکار و مشاور انتظار داریم استقرار نظام مدیریت پروژه را داشته باشند و نظام PMBOOK مبنای کار قرار دهند.

اله یار با بیان اینکه هر 10 حوزه دانشی باید در طراحی و اجرای این پروژه به همراه استانداردهای بین المللی پیاده سازی شود، خاطرنشان کرد: اصول مدیریت دانشی و انتقال تجربه به نسل ها و پروژه های بعدی بسیار مهم بوده زیرا بتوانیم در آینده از آنها بهره بجوییم و خطاها را به حداقل برسانیم.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در اجرای هر پروژه انتظار می رود که در فرآیند اجرا و پس از آن، نفع پروژه ابتدا به همان منطقه برسد تصریح کرد: باید از توان منطقه و نیروی های بومی استفاده شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تعامل ستاد پروژه با مسئولین استان بسیار با اهمیت بوده و موجب اجرا دقیق و تکمیل پروژه در زمان بندی تعیین شده می شود یادآور شد: این امر بسیار پر اهمیت بوده که تا به این مرحله از کار بسیار خوب این تعامل صورت گرفته است که در این راستا از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان باید تقدیر شود.

وی در پایان با بیان اینکه پروژه توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله از جمله پروژه های سبز محسوب می شود و باید مسائل زیست محیطی در آن مورد توجه قرار گیرد اذعان داشت: به دلیل گردشگری بودن این پروژه باید از ابتدای در طراحی ها به زیباسازی و انتخاب مصالح توجه خاصی شود و زیباسازی آن ملاک عمل قرار گیرد.

مهرداد بائوج لاهوتی در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور و پیگیری های معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار کرد: با بهره‌برداری از بندر مسافربری چمخاله عواید و مزیت‌های اقتصادی و تجاری بی‌شماری توسط آن، نصیب منطقه و استان گیلان می‌شود.

 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پایان با تقدیر از جدیت و پیگیری مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای روند توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله خاطرنشان کرد: امیدوارم طرح توسعه بندر چمخاله طبق زمانبندی صورت گرفته به اتمام برسد.


چمخاله 6
چمخاله 5
چمخاله 4
چمخاله 3
چمخاله 2
چمخاله 1
بازدید از بندر چمخاله عکس دانیال ابراهیمی 16
بازدید از بندر چمخاله عکس دانیال ابراهیمی 14
بازدید از بندر چمخاله عکس دانیال ابراهیمی 12
بازدید از بندر چمخاله عکس دانیال ابراهیمی 11

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
کد خبر : ۴۶,۲۹۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید