پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
 
همایش نخبگان رسانه‌ای استان گیلان در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، علی خدمتگزار صبح امروز در همایش نخبگان رسانه‌ای استان گیلان با اشاره به قدرت رسانه‌ای اظهار داشت: کشور ایران از 5 هزار و 800 کیلومتر نوار ساحلی در شمال و جنوب برخوردار است و در این راستا فعالیت‌ها و اقدامات ارزشمندی اجرایی شده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه 900 کیلومتر نوار ساحلی دریاچه خزر متعلق به کشور ایران است خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ظرفیت‌سازی‌ها، اقدامات خوبی در بنادر شمالی از جمله بندرانزلی در حال انجام است.

وی به ساخت برخی امکانات و تجهیزات اساسی در بنادر اشاره کرد و ابراز داشت: فعالیت‌های متعددی از جمله روند تخلیه و بارگیری در بندرانزلی روز به روز در حال افزایش است که این اقدامات جهت اشتغال پایدار، توسعه بندرانزلی و بنادر مؤثر است.

خدمتگزار به ضرورت و اهمیت جذب سرمایه‌گذار جهت ایجاد اشتغال پایدار در بنادر و افزایش سرمایه‌گذاری تأکید کرد و افزود: بیش از 70 میلیارد تومان در بندر چمخاله سرمایه‌گذاری شده که توسعه و راه‌اندازی این بندر موجب رونق و توسعه گردشگری دریایی می‌شود.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تقدیر از سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: امروزه کار خبرنگاران به مراتب سخت‌تر بوده زیرا جنگ نرم امروز، پیچیده‌تر از جنگ‌های گذشته است و این رسالت خبرنگاران را سنگین‌تر می‌کند.

فغعاتم 2

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در ادامه این مراسم با تشکر از همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای حمایت و برگزاری این همایش اظهار داشت: متاسفانه مشکلات متعددی در حوزه رسانه وجود دارد که مشکلات بیمه خبرنگاران جزء مشکلات اساسی اصحاب رسانه است.

مسعود بصیری با بیان اینکه افرادی با شکم‌های پر زیادی در این عالم هستند که از اندیشه‌های تهی برخوردارند ابراز داشت: معاونت مطبوعاتی باید در راستای کاهش مشکلات اصحاب رسانه به شکل جدی ورود کند.

بصیری با اشاره به تمرکز جبهه رسانه‌ای، مشکلات معیشتی، مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران خاطرنشان کرد: تمام اصحاب رسانه باید در یک اقدام جدی و مهم از وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در راستای حل مشکلات خبرنگاران مطالبه‌گری کنند و گام بردارند.

وی به ضرورت و اهمیت امنیت اخلاقی در جامعه اشاره و اظهار داشت: اصحاب رسانه نباید به سنگرسازان بی‌سنگر تبدیل شوند، متاسفانه امروز شاهد هستیم که تعدادی از مردم فریب نقشه‌های دشمن را در فضای مجازی می‌خورند و از سوی دیگر اینترنت بیشتر از آب سالم در اختیار مردم است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اینكه دشمن در حال طرح‌ریزی در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام و دیگر شبکه‌های فارسی‌زبان است افزود: امروز برخی افراد به راحتی در فضای مجازی و اینستاگرام اقدام به فروش اسلحه و کارهای غیرمجاز می‌کنند اما کسی با آنان مقابله نمی‌کند.

بصیری با بیان اینکه اصحاب رسانه و بسیج می‌توانند نقش تأثیرگذار و مثبتی در راستای مقابله با تحرکات دشمن داشته باشند افزود: نشست‌ها و مراسمات اینچنینی مانند مراسم امروز را باید افزایش داده و در همین راستا مساله‌محور و موضوع‌‌محور برگزار کنیم.

وی ابراز داشت: هر کسی که در زیر پرچم جمهوری اسلامی در حال تلاش و خدمت‌کردن است و همچنین هر کسی که نبضش از پیروزی‌های ایران اسلامی تندتر می‌زند در حقیقت یک بسیجی است و باید مسائل و موضوعات مختلف را مدنظر قرار داده و در این مسیر تلاش کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه تمام جهان امروز با رسانه‌های خود در مقابل ایران ایستادند و در حال اقدام هستند ابراز داشت: یادمان باشد که ما پیروزی‌های بزرگی در این کشور را با کمترین امکانات و حتی با دست خالی کسب کردیم.

بصیری با بیان اینکه برگزاری گردهمایی، مراسمات و همایش‌های نخبگان رسانه‌ای استان گیلان در راستای بسیج رسانه و کار رسانه‌ای بسیار ارزشمند است تصریح کرد: ما باید از وزارت ارشاد بخواهیم که جهت حل مشکلات پیش روی رسانه گام اساسی بردارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به نقش بسیج رسانه در کشور خاطرنشان کرد: سازمان‌های زیادی با عنوان‌های مختلف در کشور وجود دارد اما سازمانی با عنوان نظام خبرنگاری وجود ندارد و این یک مشکل جدی است.

فغعاتم 3

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: استان گیلان از ظرفیت رسانه‌ای خوبی برخوردار است و امروز خبرنگارانی در این استان داریم که با کمترین امکانات و بهره‌مندی‌ها اما به صورت تمام وقت و با حداکثر توان جهت انتشار اخبار و کار رسانه فعالیت دارند.

کریم خورسندی با اشاره به ضرورت ایجاد یک رقابت سالم رسانه‌ای خاطرنشان کرد: فضای رسانه‌ای و رسانه‌های مکتوب در استان گیلان در سطح نخست تا دوم قرار دارند و در این راستا 310 نشریه در این استان مجوز انتشار دارند.

قفغ 2

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان در ادامه این مراسم با اشاره به قدرت رسانه‌ای اظهار داشت: امروز جامعه‌ای که در کنار قدرت اقتصادی از قدرت رسانه‌ای هم برخوردار باشد در حقیقت آن جامعه دارای قدرت اصلی است.

مهدی پارسا با بیان اینکه نیاز به رسانه در راستای تحقق ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب همچنان وجود دارد ابراز داشت: رسانه‌ در جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام سلایق و عقیده‌ها اما از نمره قابل قبولی در این نظام برخوردارند که برای رسانه یک افتخار است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسیر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره فرمودند و تأکید کردند که مسیر انقلاب یک خط و یک راه بیشتر ندارد.

پارسا به حضور، وحدت و تلاش اصحاب رسانه گیلان حول محور انقلاب و آرمان‌های انقلاب تأکید کرد و ابراز داشت: بنابراین باید با اقدامات و اجرای برنامه‌های مختلف، وحدت رسانه‌ای را عملی کنیم و از توانایی‌ همه افراد و اصحاب رسانه حول محور آن استفاده کنیم.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان به ضرورت انجام کارهای اثرگذار در حوزه محرومیت‌زدایی استان اشاره کرد و افزود: امروز یک پایگاه رسانه‌ای و هر تولیدکننده کار رسانه‌ای باید بتواند تولید محتوا کند زیرا دوران کپی‌برداری‌ها دیگر به پایان رسیده است.

پارسا با بیان اینکه 160 رسانه در راستای حمایت از بانوی آمر به معروف که در بخش خمام آسیب دید، پای کار آمدند و این حرکت و حمایت شکل‌گرفته از سوی رسانه‌ها بسیار خوب بود تصریح کرد: مطالبات مردم و استان گیلان باید از طریق رسانه‌ها به نحو آشکار، دقیق و صحیح بیان شود.

وی به راه‌اندازی اتحادیه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حاشیه دریای خزر که با حضور 3 استان شمالی انجام می‌شود اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حتی این 3 استان شمالی از دغدغه‌های معضلات و مشکلات خاص خودشان در حوزه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی و ساحلی و دیگر حوزه‌ها را هم دارند.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان با اشاره به برخی برنامه‌‌های اساسی این سازمان افزود: امروز بسیج رسانه و سایر رسانه‌هایی که در زمینه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند باید همواره اخلاق رسانه‌ای را سرلوحه کار خود قرار دهند و اصولی را عملیاتی کنند.

پارسا تصریح کرد: برنامه‌هایی نظیر تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز در شهرستان‌ها، تشکیل انجمن‌های حرفه‌ای عکاسان، برگزاری 3 رزمایش خبری با هدف نشر اخبار جبهه انقلاب اسلامی و تشکیل شورای مشورتی بسیج رسانه انجام و در دست اقدام است.

وی افزود: برنامه‌هایی نظیر برگزاری جشنواره مطبوعات رسانه‌ای با عنوان "جشنواره ابوذر"، راه‌اندازی شرکت تعاونی خبرنگاران گیلان، راه‌اندازی هیئت‌های ورزشی اصحاب رسانه این استان، تأسیس 2 رسانه مکتوب توسط مجمع عالی نیز در میان مدت انجام و اجرا می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان به برگزاری پویش سواد رسانه‌ای در 100 مسجد استان گیلان در حوزه سواد رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شهرستان‌های تالش، رودبار، رشت، فومن، لاهیجان و صومعه‌سرا نیز به این پویش پیوستند.

قفغ 1
فغعاتم 7
فغعاتم 6
فغعاتم 5
فغعاتم 4
فغعاتم 1

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۵۱
کد خبر : ۴۷,۱۳۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید