پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
بازدید اعضای کارگروه مشاغل سخت و زیان آور استان گیلان از اماکن و تجهیزات مجتمع بندری انزلی
صبح امروز اعضای کارگروه مشاغل سخت و زیان آور استان گیلان از اماکن و تجهیزات مجتمع بندری انزلی بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در راستای ساماندهی و بهره مندی نیروهای کارگری ترمینال اپراتوری از تسهیلات مشاغل سخت و زیان آور و بازنسشتگی آنها با هدف مدیریت و برنامه ریزی منابع نیروی انسانی قرارداد آتی پایانه های بندری،   اعضای کارگروه مشاغل سخت و زیان آور استان گیلان با هماهنگی بعمل آمده از کلیه انبارها و اماکن و  اسکله ها مجتمع بندری انزلی بازدید و از نزدیک محیط کارگاه های محل فعالیت کارگران و عوامل ترمینال اپراتورها را از باب آلودگی و آلایندگی و سختی کار مورد بررسی و بازرسی قرار دادند.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان پس از بازدید در نشستی با حضور اعضای  کارگروه مذکور، ادارات واحد امور بندری و اقتصادی، مدیران ترمینال اپراتورها، نمایندگان کارگران در بندر، ضمن تشکر و قدردانی از حضور اعضای کارگروه استان اظهار داشت: ضرورت و تحقق موضوع تخصیص سختی کار و زیان آور را به بعضی از مشاغل مورد فعالیت در محدوده بندری را با توجه به ماهیت و سختی کار این مشاغل ضروری و با اهمیت است.
سلیمی پور با اشاره به مساعدت و همراهی عوامل کارگروه مشاغل سخت و زیان آور افزود: تصمیمات و مساعدت کارگروه را در این زمینه، موجبات جلوگیری از نارضایتی کارگران و احقاق حق آنها می شود.

وی با بیان اینکه در صورت تحقق این موضوع، می توان برنامه ریزی مناسبی در جهت اقتصادی گشتن و ساماندهی نیروهای انسانی و همچنین توجیه پذیر بودن مدل مالی قرارداد آتی پایانه های بندری مجتمع بندری انزلی صورت بپذیرد، خاطرنشان کرد: مطمئنا این اتفاق می تواند سرمایه گذاری بخش خصوصی را در زمینه  تجهیزات و آماده به کار بودن آن ارتقا داده و در نهایت ارائه خدمات بهتر و افزایش ترافیک و کالا را در پی خواهد داشت.

در ادامه رئیس بازرسی اداره کار استان و سایر اعضای کارگروه با شرح قوانین، مقررات و شاخص های مربوطه، بیان داشتند که در این زمینه با رعایت ضوابط نهایت همکاری و مساعدت را در زمینه بهره مندی مشاغل سخت موجود در بندر نظیر بارشمار را از امتیازات سختی کار و زیان آور بعمل خواهند آورد.
در پایان نیز نمایندگان کارگران با شرح مشکلات و سختی های کاری و مشاغل کارگری پرداختند و خواستار توجه بیشتر مسئولین به این موضوع شدند.
yi 1

 

yi 6yi 2

yi 3
yi 5
yi 4۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰
کد خبر : ۴۷,۲۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید