دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
برای اولین بار در طول تاریخ سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت؛
نشست مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان در بندرانزلی
برای اولین بار در طول تاریخ سازمان بنادر و دریانوردی نشست مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان در بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، فریدون انصاری؛ مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان روز پنجشنبه 3 مرداد ماه در نشست مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان که پس از انقلاب سکان مدیریت اداره کل بنادر گیلان را بر عهده داشتند با اشاره به اینکه هنگامی که انسان در خانه ای متولد می شود دوست دارد تا پایان عمر خویش بارها به آن خانه سر بزند، اظهار داشت: قدم زدن در اسکله بندرانزلی خاطرات بسیار شیرین را یادآروی کرد و حس زیبا و خوشایندی را تجربه کردم.

وی افزود: این حس زیبا را مدیون حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل کنونی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان هستیم و سنت شکنی زیبایی را برای اولین بار در طول تاریخ ادارات کل بنادر و دریانوردی مشاهده کردیم.

مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه اقدامات توسعه ای خوبی در مجتمع بندری انزلی انجام شده است، خاطرنشان کرد: این بندر در طول حیات خویش، مدیرساز بوده و مدیران بزرگی را به جامعه بنادر و دریانوردی معرفی کرده است.

انصاری با بیان اینکه اعتقاد به تکنولوژی روز، استفاده درست از آن و مدیریت عملکرد سه شاخصه موفقیت بنادر می تواند باشد، تصریح کرد: مدیریت عملکرد با ارزیابی عملکرد بسیار متفاوت است، به طوری که ارزیابی عملکرد از زیرشاخه های مدیریت عملکرد بوده و این در حالی است که مدیریت عملکرد یک پروسه است که با حضور حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل کنونی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان این پروسه در حال انجام است.

نشست مدیران کل اسبق گیلان عکس دانیال ابراهیمی 2

علیرضا پهلوان نشان؛ مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای بندر عنوان داشت: باید از ایثار و خود گذشتگی شهدا و رزمندگان درس و عبرت بگیریم و امروز وظیفه ما است که از آرمان های شهدا و دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پاسداری کنیم.

وی با اشاره به یکی از عوامل تاثیرگذار در مدیریت یادآور شد: مدیریت خوب هیچگاه نمی تواند به تنهایی موفق شود مگر آنکه در کنار پرنسل متخصص و متعهد قرار بگیرد و به صورت یک مجموعه فعالیت داشته باشد.

پهلوان نشان با بیان اینکه توسعه بندرانزلی بسیار چشم گیر بوده، تصریح کرد: امروز این بندر دارای وسعت بسیار و زیرساخت های مناسبی است و با مدیریت کنونی و توانمندی آنان می تواند شاهد رشد روز افزون بندرانزلی بود.

نشست مدیران کل اسبق گیلان عکس دانیال ابراهیمی 3

ابراهیم عزیزآبادی؛ مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه امروز مدیریت بنادر کار ساده ای نیست، اذعان داشت: زمان ما شاید امکانات کمتری داشتیم ولی اداره کردن بندر راحت تر از امروز بود.

وی ادامه داد: مدیران با توجه به شرایط امروز اقتصادی کشور و جهان باید تلاش، همت و انرژی بیشتری را صرف کنند که در هر همین راستا مدیریت بنادر که به عنوان حرکت درآورنده چرخه اقتصاد کار ساده ای نیست.

مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه مدیریت کنونی باید از مدیران گذشته کسب تجربه کند، متذکر شد: مدیران کل بنادر باید فراتر از فعالیت های کنونی بندر بی اندیشند و حداقل 10 سال آینده آن را نیز در نظر بگیرند تا مدیران آینده به مانند امروز در برخی تجهیزات و زیرساخت ها احساس کمبود نکند.

عزیزآبادی با اشاره به دور اندیشی و برنامه ریزی درست برای آینده بندر، گفت: اگر سیلوهایی همچون غلات، روغن و همچنین زیرساخت های مورد نیاز آن در گذشته و در زمان درست خود ایجاد می شد دیگر شاهد آن نبودیم که مدیریت کنونی در برخی مباحث از صفر شروع کند.

نشست مدیران کل اسبق گیلان عکس دانیال ابراهیمی 4

حسن نجفی؛ مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه با توجه به شرایط امروز بنادر گیلان بهترین انتخاب مدیریت کنونی بوده، اظهار داشت: در گذشته با حمیدرضا آبایی همکاری داشتم و از وی شناخت کاملی دارم و می توان گفت که انتخاب ایشان به عنوان مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بسیار هوشمندانه و درست بوده است.

وی با بیان اینکه مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان گیلان دارای سه شاخصه مهم کاری است، تصریح کرد: تجارب، زکاوت و تحلیل مسائل و همچنین قدرشناسی وی از جمله شاخصه های مهم ایشان است که باید به بنادر گیلان در خصوص این انتصاب تبریک گفت.

مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه باید همه دست به دست هم دهند تا بهترین نتیجه حاصل شود، یادآور شد: سازمان بنادر و دریانوردی برای ما مدیران و کارمندان نیست بلکه برای 85 میلیون ایرانی است و باید با تصمیمات درست و هوشمندانه، کار کارشناسی خوب، بازاریابی، انتخاب شرکت ها و پیمانکاران باتجربه و قوی و همچنین بستن قراردادهای بلند مدت با آنان، بهترین بازدهی را در بنادر کشور شاهد باشیم.

نجفی با اشاره به اینکه بندرانزلی، نفرات بزرگی را به سازمان بنادر و دریانوردی و هیئت عامل آن معرفی کرده است، خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم مجتمع بندری انزلی توسعه پیدا کند نباید منتظر تصمیمات باشیم و خود در گیلان به فکر بندر و راهکارهای درست و مناسب باشیم.

وی با بیان اینکه باید قوانین را به درستی شناسایی و اجرا کنیم، تصریح کرد: با توجه به وجود قوانین منطقه آزاد در بندرانزلی، این بندر دارای پتاسیل بالاتری بوده که با کمک این قوانین و گمرک می تواند به آینده هر چه بیشتر مجتمع بندری انزلی امیدوارتر بود.

نشست مدیران کل اسبق گیلان عکس دانیال ابراهیمی 5

سید علی نعیمی؛ مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه مردم شهرستان بندرانزلی با این بندر زندگی می کنند، عنوان داشت: مجتمع بندری انزلی یک برند در دریای خزر است و بنادر شمال کشور را با نام آن میشناسند و این کار را برای مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان سخت می کند.

وی افزود: اصل مدیریت درست این است که از مدیران گذشته درس بگیریم و تجربه بی اندوزیم و از فعالیت های گذشته آنان تقدیر کنیم و سپس به فکر آینده نگری باشیم.

مدیر کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان توسعه زیرساخت ها را در بندرانزلی لازم دانست و گفت: ساخت و توسعه موجشکن غربی بندرانزلی و در اختیار گذاشتن آن برای مردم استان و گردشگران کار بسیار زیبایی بود و این مورد را حداقل در آسیا شاهد نبودم.

نعیمی با تقدیر از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای برگزاری چنین نشستی، متذکر شد: برای توسعه باید همه با هم همکاری و اهتمام داشته باشند و به یکدیگر کمک کنند تا نتیجه درست و برنامه های مورد نظر مدیریت کنونی حاصل شود.

گفتنی است پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تا به امروز 10 مدیر سکان مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان را بر عهده داشتند.

نشست مدیران کل اسبق گیلان عکس دانیال ابراهیمی 6

 

برای مشاهده گزارش تصویری بازدید مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان از بندرانزلی بر روی کلمه بازدید و برای مشاهده صحبت مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بر روی کلمه اینجا کلیک کنید.

 

۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۳۱
کد خبر : ۴۷,۴۱۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید