پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نشست مدیران کل اسبق بنادر گیلان گفت:
سه گام را برای بازگرداندن بندرانزلی به جایگاه اصلی / لزوم استفاده از خرد جمعی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نشست مدیران کل اسبق بنادر گیلان گفت: سه گام تجربه، استفاده از امکانات و تجهیزات به روز و همچنین بهره گیری از تخصص و دانش فنی موجب می شود مجتمع بندری انزلی به جایگاه اصلی خویش بازگردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حمیدرضا آبایی روز پنجشنبه 3 مرداد ماه در نشست مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان که پس از انقلاب سکان مدیریت اداره کل بنادر گیلان را بر عهده داشتند با اشاره بهره گیری از خرد جمعی اظهار داشت: اگر بتوانیم سه مولفه استفاده از زیرساخت ها، دانش فنی و تجربه را به همدیگر اتصال دهیم و از آن بهره بجوییم می توانیم در شرایط آرمانی، بنادر گیلان را به ظرفیت های اصلی خویش برسانیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نشست و بازدید مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان از مجتمع بندری انزلی خاطرنشان کرد: هدف اول این است که بگوییم قدردان زحمات مدیران گذشته و اقدامات آنان هستیم و از سویی دیگر از نزدیک ثمره زحمات و تصمیمات خویش را در گذشته مشاهده کنند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به هدف دوم این مراسم افزود: با استفاده از تجربه، دانش و خرد جمعی که از تبادل نظر و تجربیات مدیران اسبق بدست می آوریم می توانیم در جهت توسعه بندر و استفاده بهینه از ظرفیت های آن قدم برداریم.

آبایی با بیان اینکه در مقابل مدیران گذشته موظف هستیم که مراحل توسعه را در امکانات و شاخصه های بندری فراهم کنیم، تصریح کرد: معقول سازی بیشتر سرویس ها در بندر، کاهش زمان تخلیه و بارگیری، افزایش بهروری و راندمان کاری، تجهیزات نو و به روز موجب می شود که در صورت تحقق موارد یاد شده توسعه بندر را به مدت مشخصی متوقف کنیم و به دنبال استفاده از امکانات و زیرساخت های موجود در جهت رساندن ظرفیت مجتمع بندری انزلی به اعداد و ارقام های طرح جامع باشیم.

وی با اشاره به اینکه سه گام را برای بازگرداندن بندرانزلی به جایگاه اصلی خود در نظر داریم، اذعان داشت: گام نخست که استفاده از تجربه بود را امروز برداشتیم و در دوگام بعدی که به ترتیب استفاده از "امکانات و تجهیزات به روز" و "تخصص و دانش فنی" را در دستور کار قرار داده ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مجتمع بندری انزلی به عنوان بزرگترین و فعالترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر که مجهز به امکانات مدرن تخلیه و بارگیری می باشد و همواره در بنادر شمال به عنوان یک برند مهم قابل توجه بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی بوده است و علاوه بر اینکه از دیرباز این بندر دروازه اروپا برای تبادل کالا محسوب می  شد، برخورداری از مزیت هایی همچون نزدیکی با بنادر آستراخان و ماخاچ کالا در روسیه و باکو در آذربایجان، ارتباط با بازارهای منطقه ای و دسترسی به بازار مصرف بالای ۳۰۰ میلیونی کشورهای استقلال یافتـه شوروی سابق و قرار گرفتن در مسیر کریدور ترانزیتی بین المللی شمال-جنوب کشور و از همه مهمتر نزدیکی به مراکز اصلی و صنعتی کشور، آن را نسبت به سایر بنادر ایرانی حاشیه دریای خزر متمایز کرده است.

برای مشاهده گزارش تصویری بازدید مدیران کل اسبق بنادر و دریانوردی استان گیلان از بندرانزلی بر روی کلمه بازدید و برای مشاهده خبر نشست بر روی کلمه نشست کلیک کنید.

۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۲۵
کد خبر : ۴۷,۴۲۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید