چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خبرداد:
نجات تمام خدمه کشتی غرق‌شده در دریای خزر
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از نجات تمام خدمه این کشتی خبر داد و گفت: با تلاش گارد ساحلی جمهوری آذربایجان هفت خدمه ایرانی و دو خدمه هندی این کشتی خوشبختانه سالم بوده و در سلامتی کامل به سر می‌برند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، علی خدمتگزار ظهر امروز (شنبه 5 مرداد ماه) درجمع خبرنگاران با بیان اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بلافاصله پس از اطلاع از غرق شدن کشتی شباهنگ شناوری را برای کمک به آن اعزام کرده است اظهار داشت: خدمه و کاپیتان این کشتی در سلامت کامل هستند و به زودی نیز وارد کشورمان می‌شوند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه کشتی شباهنگ با پرچم و مالکیت ایران در حال تردد بوده است عنوان کرد: این کشتی در بندرانزلی 945 تن کاشی و سرامیک صادراتی را بارگیری کرده بود که نهایتاً جمعه 4 مرداد ساعت 4:35 دقیقه بندرانزلی را به مقصد بندر ماخاچ قلعه در کشور روسیه ترک کرد.

خدمتگزار از دریافت یک پیام اضطراری توسط بندر آستارا و مرکز کنترل کشور جمهوری آذربایجان در باکو رأس ساعت 15:45 دقیقه خبر داد و تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان بلافاصله پس از اطلاع از بروز این اتفاق برای کشتی شباهنگ در آب‌های ساحلی جمهوری آذربایجان، شناوری را برای کمک اعزام کرد.

وی با بیان اینکه شناور اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با همکاری تیم امداد و نجات کشور جمهوری آذربایجان سریعاً به نقطه‌ای که کشتی شباهنگ در آن غرق شده بود، اعزام شد افزود: پس از رسیدن تیم‌های نجات و با شناورهای نظامی که در آن حوالی بودند 9 پرسنل کشتی غرق شده شباهنگ از آب بیرون کشیده شدند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از تابعیت ایرانی 7 نفر از پرسنل کشتی شباهنگ و تابعیت هندی 2 نفر دیگر از نیروهای آن سخن گفت و اظهار داشت: با اقدام به موقع و فوری تیم اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان و همکاری جمهوری آذربایجان تمامی خدمه کشتی شباهنگ در سلامت کامل نجات پیدا کردند.

خدمتگزار با تأکید بر اینکه طبق آخرین گزارش‌ها خدمه و کاپیتان کشتی شباهنگ امروز یا فردا از طریق مرز آستارا وارد کشورمان می‌شوند افزود: در مورد علت غرق شدن کشتی شباهنگ حدس ما این است که با توجه به شرایط جوی این حادثه به علت آب‌گرفتگی پیش آمده در انبار کشتی اتفاق افتاده است که البته این موضوع باید دقیق بررسی شود.

وی ارائه اخبار تکمیلی و دقیق در مورد علت اصلی غرق شدن کشتی شباهنگ را وابسته به تکمیل بررسی‌های کارشناسان اعلام کرد و ابراز داشت: کاپیتان کشتی شباهنگ به زودی وارد کشور می‌شود و با توجه به اینکه وی کاملاً از نزدیک شاهد وقوع ماجرا بوده می‌تواند در مورد علت غرق شدن این کشتی به خوبی اظهارنظر کند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مورد محل دقیق غرق شدن کشتی شباهنگ نیز اطلاعاتی را بیان داشت و در تشریح بیشتر این موضوع خاطرنشان کرد: کشتی شباهنگ با 9 نفر پرسنل در 110 مایلی باکو کشور جمهوری آذربایجان و در 17 مایلی بندر لنکران این کشور به عللی که مراتب آن هم‌اکنون در دست بررسی است در دریا غرق شده است.

گفتنی است کشتی باری ایران با نام شباهنگ که در نزدیکی بندر لنکران جمهوری آذربایجان دچار سانحه شده بود، چهارم مرداد روز گذشته غرق شد.

 

۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۶
کد خبر : ۴۷,۴۳۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید