پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
 
با حضور معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
دومین جلسه طرح ایمنی گردشگری دریایی در تابستان 98
دومین جلسه طرح ایمنی گردشگری دریایی در تابستان 98 با حضور معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ل بنادر و دریانوردی استان گیلان، عصر یکشنبه 13 مرداد ماه دومین جلسه طرح ایمنی گردشگری دریایی در تابستان 98   با دستور کار ساماندهی شناورها و قایق های تفریحی ارائه دهنده خدمات گردشگری دریایی و با حضور نمایندگان پایگاه های دریابانی و روسای ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های ساحلی استان در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

علی خدمتگزار؛ معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این جلسه با اشاره به تجربه موفق اجرای طرح "پلاک قرمز" برای قایق های متقاضی ارائه خدمات گردشگری دریایی، اظهار داشت: مزایای انجام این طرح موجب شناسایی و برنامه ریزی جهت بهبود ارائه خدمات به گردشگران و همچنین قایقرانان در این حوزه می شود.

وی با بیان اینکه باید از دریا، این موهبت الهی بیشترین بهره را در حوزه های مختلفی همچون گردشگری ببریم، افزود: با دستور و نظارت مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حال اجرای طرح ایمنی گردشگری دریایی هستیم  و در این راه از همه نظرات و پیشنهادات کارشناسان استقبال می کنیم.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد تا پایان مرداد ماه سال جاری لیست کلیه متقاضیان دریافت پلاک قرمز جهت طی فرآیند صدور پلاک یاد شده از سوی ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های ساحلی استان به اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ارسال شود.

شایان ذکر است اولین جلسه طرح ایمنی گردشگری دریایی در تابستان 98 ظهر 26 تیر ماه با محوریت شناسایی مراکز و شناورهای ارائه خدمات گردشگری دریایی، بازرسی ایمنی و اسنادی مراکز و شناورهای مشمول طرح و همچنین ارائه خدمات مطلوب به درخواست های جستجو و نجات دریایی در حداقل زمان ممکن، برگزار شده بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، با توجه به وجود نوار ساحلی طولانی در استان گیلان که هر ساله در فصول مختلف پذیرای تعداد بسیاری گردشگر دریایی است و این روند با سیر صعودی هر ساله روبه افزایش بوده، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای اجرای وظایف ملی و بین المللی خود در خصوص ارائه خدمات جستجو و نجات و انجام رسالت اجتماعی خود در جهت رونق بخشی به گردشگری دریایی و ایجاد زیر ساخت مناسب به منظور انجام سفرهای ایمن دریایی همواره کوشیده است.

 

khiyify 3
khiyify 2
khiyify 1
 

khiyify 5khiyify 4

 
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶
کد خبر : ۴۷,۵۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید