جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
 
ایران و روسیه می توانند از توانمندی‌های یکدیگر به سود مردمان دو کشور استفاده کنند/ توسعه روابط تجاری برای دو کشور ایران و روسیه مهم است
سرکنسول روسیه در گیلان در دیدار با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: در شرایط کنونی جهان، ایران و روسیه می توانند از توانمندی‌های یکدیگر به سود مردمان دو کشور استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، آندره گئور گیوویچ وادوف در گیلان عصر دوشنبه 14 مرداد در دیدار با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به ظرفیت های مجتمع بندری انزلی اظهار داشت: بندرانزلی دارای موقعیت مناسبی بوده و می توان از توانمندی های آن بهره برد.

وی افزود:  آشنایی با امکانات و ظرفیت‌های یکدیگر کمک می‌کند تا فعالیت‌های بازرگانی و تجاری دو کشور به خوبی انجام شود که با توجه به مسائل سیاسی و اقتصادی موجود در دنیا، توسعه روابط تجاری برای دو کشور مهم است.

سرکنسول روسیه در گیلان همکاری دوجانبه را  به سود هر دو کشور دانست و گفت: در شرایط کنونی جهان، ایران و روسیه می توانند از توانمندی‌های یکدیگر به سود مردمان دو کشور استفاده کنند و قطعاً این تبادل نظر و مراودات تجاری کمک می کند تا نیازهای دو کشور برطرف شود و در عرصه های تجاری موفق باشیم.

بقسغ 3

در ادامه اسماعیل حیدری آزاد؛ فرماندار شهرستان بندرانزلی با اشاره به توسعه روابط همه جانبه ایران و روسیه و پیامد های مثبت آن عنوان داشت: با توجه به راه اندازی کریدور شمال-جنوب ، ایران و روسیه می توانند از این کریدور برای توسعه همه جانبه روابط اقتصادی و بهبود مبادلات تجاری خصوصا افزایش میزان صادرات کالا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بندرانزلی زیر ساخت های لازم برای حضور سرمایه گذاران روسی در این شهر ساحلی را دارد، تاکید کرد: با توجه به وجود چند اداره کل در بندرانزلی، در شهرستان این آمادگی وجود دارد و امیدواریم با توجه به وجود زمینه های تجارت، گردشگری و صنعتی در بندرانزلی، سرمایه گذاران روسی در بندرانزلی حضور پیدا کنند.
حیدری آزاد با اشاره به لزوم ایجاد خواهر خواندگی بین یکی از بنادر روسیه با بندرانزلی در جهت توسعه همه جانبه روابط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با حفظ منافع طرفین خاطر نشان کرد: مجتمع بندری انزلی و بندر کاسپین هر دو در حوزه شهرستان انزلی هستند و در همه بخش های تجاری، صنعتی و اقتصادی آمادگی همکاری بین ادارات برای همکاری متقابل و افزایش داد و ستد در راستای تامین منافع دو کشور ایران و روسیه وجود دارد .
فرماندار بندرانزلی، گیلان را پل ارتباطی ایران و روسیه دانست و افزود: برای تسهیل در تردد تجار و همچنین انتقال کالا از ایران به روسیه و بالعکس، نیازمند پرواز مستقیم از روسیه به ایران هستیم تا با سرمایه گذاری مشترک بین ایران و روسیه نقل و انتقالات و صادرات کالا با سهولت بیشتری انجام شود.

بقسغ 2

در ادامه ابوالقاسم یوسفی نژاد؛ ناظرگمرکات گیلان با اشاره به ظرفیت های بنادر و گمرکات گیلان عنوان داشت:  بیشترین حجم صادرات و واردات کالا به صورت ملی به کشور روسیه از استان گیلان و گمرکات گیلان انجام می‌شود و سال گذشته بیش از ۵۰ درصد از صادرات کشور به روسیه از گمرکات گیلان انجام شد.
 وی ادامه داد: درحال حاضر با توجه به همه تحریم‌ها حجم تجارت ایران با کشورهای حاشیه خزر در حال افزایش است.
مدیر کل گمرک انزلی با اشاره به عضویت ایران در اتحادیه گمرکی اوراسیا خاطرنشان کرد: کشور روسیه یکی از اعضای مهم این اتحادیه گمرکی است و انتظارمان این است با توجه به اصلاح برخی از قوانین  گمرکی در دو کشور بتوانیم حجم تجارت با کشور روسیه را افزایش دهیم.

بقسغ 1

گفتنی است، سرکنسول روسیه در گیلان به منظور افزایش مراودات تجاری کشور ایران و روسیه و همچنین ارتقای همکاری های بنادر دو کشور با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار و از زیرساخت های مجتمع بندری و گمرکات گیلان بازدید کرد.

برای مشاهده گزارش تصویری بازدید از مجتمع بندری انزلی بر روی کلمه گزارش تصویری و برای مشاهده صحبت های مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بر روی کلمه مدیر کل کلیک کنید.

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶
کد خبر : ۴۷,۵۵۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید