شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
بازدید هوایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از بندرانزلی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان عصر امروز با استفاده از جایروپلن از بندرانزلی بازدید هوایی را انجام داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان عصر امروز 19 مرداد ضمن بازدید و بررسی از نحوه عملکرد تیم راهبردی جایروپلین  اداره کل، به صورت هوایی از سواحل بندرانزلی و اسکله های این بندر بازدید کرد.

وی پس از این بازدید با اشاره به مدیریت سواحل و به وجود آمدن عارضه هایی همچون ساخت و ساز در دریا و حریم آن، اظهار داشت: با توجه به مباحث گردشگری و مبحث هایی که متاسفانه موجب خرید و فروش اراضی در استان شده است، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با سرعت این عارضه ها را شناسایی کرده و نسبت به آن واکنش نشان می دهد که خوشبختانه در این راه دستگاه های نظارتی با بنادر همراه هستند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با مجموعه فعالیت های بندر و کمک دستگاه های نظارتی اقدامات موثری در راستای آزادسازی سواحل صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: براساس بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال 1348 مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال 1387 و بند 7 قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر مصوب سال 1395 مجلس شورای اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضمن تامین امنیت و ایمنی بنادرکشور، اعم از مناطق آزاد تجاری-صنعتی، ویژه اقتصادی و سرزمین اصلی از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از این سازمان از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری کند.

دکتر آبایی سیستم جایروپلن را بسیار کارآمد در مبحث شناسایی وضعیت ساخت و ساز سواحل و حریم دریا دانست و گفت: با استفاده از عکس و نقشه های گرفته شده توسط سیستم جایروپلن، می توان موجب شناساسی کلیه سواحل و وضعیت به روز آنان شد.

وی با بیان اینکه گشت شناسایی کلیه سواحل گیلان را در دستور کار خواهیم داشت، تصریح کرد: امروز به منظور اطمینان از شرایط ایمنی و همچنین تخصص خلبانان جایروپلن بازدید و پروازی با آن انجام دادیم که می توان گفت در شرایط مطلوبی هستند.

گفتنی است جایروپلن  GYROPLANE در مقایسه با وسایل پروازی دیگر ، بدلیل سبک بودن سازه و سهولت نشستن و برخاستن در فضای کم، از قابلیت مانورپذیری زیادی برخوردار بوده است. قابلیت نصب تجهیزات جانبی از قبیل سیستم های ضبط تصاویر ویدئویی با کیفیت بالا و ارسال همزمان آن به ایستگاه زمینی (Online) از دیگر قابلیت های جایروپلن ها است.

هواپیمای فوق سبک جایروپلن وسیله ای بین هلی کوپتر و هواپیما است که به جای بال ثابت یک روتور چرخان دارد که فقط لحظه اول پرواز با موتور درگیر بوده و در طی پرواز و در استارت از موتور جدا شده و موتور به صورت هرز گرد می چرخد.

برای مشاهده گزارش تصویری این خبر بر روی گزارش تصویری کلیک کنید.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۳۴
کد خبر : ۴۷,۶۰۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید