جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
 
دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بندرانزلی
دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت روز دریای خزر با اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بندرانزلی دیدار و به گفت و گو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی؛مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت روز دریای خزر با اعضای کارگاه محیط زیست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره یک شهرستان بندرانزلی دیدار کردند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این نشست در خصوص موضوعاتی پیرامون روند عملیات تخلیه و بارگیری، فعالیت های اقتصادی اداره کل، مفاد کنوانسیون تهران از جمله حفاظت از دریای خزر در برابر آلودگی های ناشی از منابع و فعالیت های مستقر در خشکی، آمادگی ،واکنش و همکاری منطقه ای در مبارزه با سوانح آلودگی نفتی و همچنین فعالیت های HSE این اداره کل توضیحاتی ارائه دادند و سپس یک به یک به تمام سئوال های این کودکان و نوجوانان پاسخ دادند تا با ظرفیت ها و فعالیت های مجتمع بندری انزلی بیش از پیش آشنا شوند.

گفتنی است، کشورهای حاشیه دریای خزر شامل آذربایجان، ایران، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان برای حفاظت از محیط زیست این دریا در سال ۱۳۸۲ (۲۰۰۳) کنوانسیون منطقه حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به کنوانسیون تهران را امضا کردند. این کنوانسیون با همکاری و حمایت برنامه محیط زیست ملل متحد شکل گرفت. این کنوانسیون منطقه‌ای تنها معاهده زیست‌محیطی مورد توافق پنج کشور حاشیه دریای خزر و تنها بستر همکاری برای‌ حفاظت و نجات اکوسیستم منحصر به فرد دریای خزر و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

همزمان با لازم الاجرا شدن کنوانسیون تهران در تاریخ ۲۱مرداد ۱۳۸۵ این روز به عنوان روز دریای خزر نامیده شد و به همین مناسبت هر ساله مراسم بزرگداشت این روز با هدف آشنا کردن جوامع محلی حاشیه این دریا با اهداف کنوانسیون تهران در کشورهای عضو این کنوانسیون برگزار می‌شود.

 

etyru 1etyru 5 etyru 2

edrtyhj

etyru 4
etyru 3
ه0
 

 

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶
کد خبر : ۴۷,۶۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید