پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
گزارشی در مورد روز کارمند/ کارمند ها در این روز به چه می اندیشند؟

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، همه ساله در هفته دولت روز 4 شهریور و همزمان با روزهای ابتدایی هفته دولت، «روز کارمند» نامگذاری و به آنان اختصاص می یابد.

در اسلام، منزلت اجتماعی به عنوان موهبت و امانت الهی در اختیار کارمندان و کارگزاران قرار می گیرد تا برای رفع محرومیت ها و گرفتاری ها از امور جامعه به کار گرفته شود. از این رو، امام علی علیه السلام به یکی از کارگزاران خود چنین می گوید: (کاری که به عهده توست، طعمه نیست، امانتی است که بر گردنت نهاده اند.)

 

بنابراین، اگر کارمندان و کارگزاران نظام اسلامی با انگیزه های الهی، امانت داری و خدمت رسانی به مردم در جایگاه خود قرار گرفته اند، باید شکرگزار پروردگار بزرگ باشند؛ زیرا در جایگاهی هستند که می توانند خاطری را شاد کنند، غمی را بزدایند، بی پناهی را پناه دهند و مظلومی را یاور باشند و به این ترتیب، زمینه رشد و تعالی خود را فراهم سازند. رسول خدا صلی الله علیه و آله در این باره می فرماید: (وقتی خداوند برای بنده ای نیکی خواهد، حاجت مردم را در دست او قرار می دهد.)

اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان چند سالی است که هر ماه کارمند نمونه و همچنین کارمند سال را از کارکنان این اداره کل در راستای پیشبرد اهداف سازمانی انتخاب و تقدیر می کنند.

گفتنی است به مناسبت روز گرامیداشت کارمند با چند کارمند در حوزه های مختلف اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان مصاحبه گرفته شد که به شرح زیر است:

 

کارمند حوزه مدیریت:

ماهیت کارمند خدمت است و جایگاه ارزیابی، نقد و پیشنهادات وی بر کارکرد سیستم، می تواند نخستین گام شما برای سازندگی باشد که از این رو روز کارمند را بر همه همکاران عزیز و دیگر کارمندان پرتلاش تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

 کارمند معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع

 

هر صبح به امید روزی پرتلاش بر می خیزیم و گام در مسیر خدمت رسانی و تلاش می نهیم و خوب می دانیم که چه گره های بزرگی از مشکلات مردم با دست و قلم ما باز می شود و کار را در راه رضای خدا و خدمت به خلق انجام می دهیم در آرزوی آنکه دعای خیر ارباب رجوع پشتوانه ما شود، روز کارمند مبارک.

کارمند معاونت امور بندری:

هفته دولت و روز کارمند نمادی از وحدت مردم و دولت به عنوان یکی از افتخارات انقلاب شکوهمند اسلامی است از این رو همکاران محترم اداره کل ضمن تبریک روز کارمند از تلاش های بی دریغ، خالصانه و صادقانه شما عزیزان تقدیر و تشکر می کنم و توفیق و سلامتی شما را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.

کارمند معاونت امور دریایی:

زدلم نمیگریزد رخ چون مه تو یارا/ نه ز قلب من برونی نه زدیده آشنا را  

در سرزمین خاطره ها آنان که خوبند همیشه سبزند و آنان که محبت ها را بر قلبشان برافراشتند همیشه به یاد میمانند، روز کارمند مبارک.

کارمند معاونت فنی و مهندسی

روز کارمند، تجلیل از انسان های شایسته ای است که هدفشان خدمت به مردم و کسب رضای پروردگار است. آنان که همه همت و تلاششان، گشایش گره های زندگی انسان ها، رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه است. کار و فعالیت کارمندان، به عنوان عضو فعال جامعه و خدمتگزار ملت، شایسته تقدیر و بیان است و ازاین رو، سزاوار است امروز را قدر بدانیم و در بزرگداشت مقام ارزشمند و والای کارمندان کشور بکوشیم.

کارمند روابط عمومی:

هر آن که خدمت جانان به جان کرد، به گیتی نام خود را جاودان کرد، روز کارمند بر همه همکاران در عرصه خدمت به مردم به ویژه همکاران حوزه روابط عمومی مبارک باد.

 

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۲
کد خبر : ۴۷,۸۰۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید