دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
مانور اطفای حریق شناور تانکر حامل سوخت پهلو گرفته در مجاورت اسکله بندرانزلی
ظهر امروز 28 شهریور ماه مانور اطفای حریق شناور تانکر حامل سوخت پهلو گرفته در مجاورت اسکله بندرانزلی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، بر اساس سناریوی این مانور، موتور (Engine) شناور تانکر حامل سوخت پهلوگرفته در اسکله دچار حادثه شده و کاپیتان شناور برای جلوگیری از انتقال حریق به قسمت تانکر سوخت، به برج کنترل ترافیک دریایی VTS اعلام حریق می کند که برج VTS به مرکز کنترل حوادث ایمنی و آتش نشانی بندر مبنی بر ایجاد حریق در یک شناور تانکر پهلو گرفته در مجاورت اسکله دلفین اطلاع میدهد.

پس از اطلاع فرمانده عملیات ایمنی و آتش نشانی بندر به سرعت تیم های عملیات اطفای حریق و امداد و نجات  به کانون حادثه اعزام شده و پس از ارزیابی اولیه فرمانده عملیات، به علت شدت بالای حریق ضمن هماهنگی با کاپیتان جهت تخلیه اضطراری خدمه شناور، اطفای تدافعی با فاصله و حجم بالای مواد اطفایی در دستور کار نیروهای عملیاتی قرار گرفت .

رئیس واحد ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حاشیه برگزاری این مانور اظهار داشت: در راستای ایجاد هماهنگی بیشتر بین واحدهای بندری، دریایی و شرکتهای مستقر در سطح بندر در زمان بحران و همچنین ارتقای توان عملیاتی پرسنل آتش نشانی مانور عملیاتی اطفای حریق شناور تانکر حامل سوخت برگزار شد.

سید محمد سندسی افزود: کمک به ارتقاء آگاهی، دانش ایمنی و عملیاتی آتش نشانان هنگام مواجه با حریق و حوادث احتمالی، بررسی مشکلات و نواقص تجهیزات و مواد مورد استفاده در عملیات، بررسی مشکلات و نواقص تجهیزات حفاظت فردی نیروهای درگیر در عملیات، شناسایی و ارزیایی ریسک های موجود در حادثه و بررسی عملکرد فرماندهی محل حادثه از دیگر اهداف این مانور بود.

وی ارتقاء ایمنی را یکی از شاخص های مهم در بنادر دانست و گفت: این مانور با حضور 30 نفر تیم آتش نشانی که شامل افسران عملیاتی، فرمانده حریق، کادر عملیاتی، کارشناس مسئولان، سرگروه و آتش نشانان، دو دستگاه خودرو سنگین آتشنشانی، دو پمپ پرتابل آتش نشانی (فشار قوی)، دو خودرو عملیاتی و سه خودرو آبرسان، آمبولانس و امداد و نجات صورت گرفت.

گفتنی است، این مانور با همکاری اداره آتش نشانی، معاونت امور بندری، واحد دریایی، یگان حفاظت، حراست،HSE و روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ظهر امروز در مجتمع بندری انزلی برگزار شد .

 

برای مشاهده گزارش تصویری این خبر روی کلمه مانور  کلیک کنید.

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
کد خبر : ۴۷,۹۹۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید