شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
تقدیر از نیروهای ایمنی و آتشنشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
مراسم گرامی داشت روز ملی ایمنی و آتشنشانی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سالن همایش این اداره کل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ظهر امروز یکشنبه 7 مهر ماه در مراسم تقدیر از نیروهای ایمنی و آتشنشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به فداکاری ها و تلاش های پرسنل آتشنشانی اظهار داشتگرامیداشت روز ایمنی و ملی آتش نشانی را فرصتی جهت تقدیر از افرادی باید دانست که از جان و آسایش خود برای حفظ جان و آسایش دیگران می گذرند.

وی افزود:  "هفتم مهر ماه" یاد آور شجاعت ها و از جان گذشتگی های بسیاری است و هدف از نامگذاری این روز به عنوان روز «آتشنشانی و ایمنی» ضرورت تبدیل اصل ایمنی و پیشگیری به یک فرهنگ عمومی است.

دکتر آبایی با بیان اینکه بدون تردید تلاش و خدمات آتشنشانان در صحنه حوادث حساس بوده است، خاطرنشان کرد: تلاش ها، سختی ها و فداکاری هایی که آتشنشانان در مواقع حساس از خود بروز می دهند به هیچ عنوان قابل اندازه گیری و معیار نیست.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه آتش‌نشانان از جان خود مایه می‌گذارند و قطعا اجر آنها نزد خداوند متعال به‌دلیل نجات جان انسان‌ها محفوظ است، تصریح کرد: نیروهای ایمنی و آتشنشانی اداره کل در تامین ایمنی بنادر استان گیلان نقش بسزایی داشته و تمهیدات، پیشگیری ها و ایثارهای آنها در مواقع بروز حادثه موجب اطمینان خاطر کارکنان، شهروندان و سرمایه گذاران در بنادر استان گیلان شده است.

وی تلاش ها و فداکاری های آتشنشانان را باقیات‌الصالحاتی برای آنان دانست و گفتکار آتش‌نشانان بسیار مهم تلقی می‌شود و مصداق جهاد و ایثار است که جان خود را فدا می‌کنند تا انسان دیگری زنده بماند.

گفتنی است سید محمد سندسی؛ رئیس واحد ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گزارش عملکرد یکساله ای در  خصوص کاهش آمار حوادث در بنادر گیلان نسبت به سال  گذشته و همچنین شرح مانورها و پیشگیری های انجام شده را ارائه داد و در پایان از کارکنان ایمنی و آتشنشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تقدیر به عمل آمد.


۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۵
کد خبر : ۴۸,۱۱۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید