چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
تقدیر از کارمندان بسیجی شهرستان بندرانزلی
به مناسبت هفته بسیج و با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از کارمندان بسیجی شهرستان بندرانزلی تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مراسم تجلیل از کارمندان نمونه بسیجی شهرستان بندرانزلی صبح امروز چهارم آذرماه در سالن همایش اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد

چهره بشاش 150 بسیجی میهمان، زینت‌بخش صندلی‌های سالن همایش‌های بنادر و دریانوردی بود که به‌محض ورودشان با بنری از جنس خود بسیج و به‌دوراز تجمل‌گرایی روبرو می‌شدند که از آن‌ها به‌عنوان یاوران رهبری یاد می‌کرد.

قرائت قاری بسیجی اهل الله؛ و سرود ملی حکایت از آغاز برگزاری مراسم تجلیل از بسیجیان را می‌کرد.

میزبان مراسم به‌رسم ادب با ابراز خوشنودی برای حضور در جمع بسیجیان شهرستان با خیرمقدم به آن‌ها از بسیج به‌عنوان محلی برای گردهمایی مؤمنان انقلابی یاد کرد که باانگیزه‌های قوی و الهی در مسیر تحقق خواسته‌های انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند.

 دکتر حمیدرضا آبایی بسیج و ایثار را دو کلمه عجین شده با یکدیگر دانست و گفت که همه کارکنان نظام جمهوری اسلامی باید تفکر بسیجی را در دستور کار قرار دهند زیرا ایثار و کار جهادی موجب می‌شود به اهداف خود دست یابیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود به مبحث رونق تولید و حفظ استقلال در حوزه اقتصادی پرداخت و یادآور شد که این موضوع یعنی نشر تفکر بسیجی و به دلیل اینکه در جنگ اقتصادی بسر می‌بریم باید بر روی تولید داخلی حساب باز کنیم و در مسیر شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری رونق تولید نام گرفته گام برداریم.

شهرستان بندرانزلی بیش از هزار و 150 نفر کارمند بسیجی و 20 پایگاه مقاومت در ادارات دارد که در حال خدمت‌رسانی به مردم شهرستان هستند. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر شمس اکبر حسینی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بندرانزلی بسیج را به‌عنوان یادگار حضرت امام راحل دانست که برای یک جریان و مفهوم عمیق در اسلام پایه‌ریزی شده که در نوک جریان انقلاب و اسلام حرکت می‌کند.

وی در بخش دیگر سخنرانی، بسیج آتش به اختیار است و نگاه نمی‌کند که چه کسی باید کار را انجام بدهد و کارهای روی زمین گذاشته شده را انجام می‌دهد و اگر در هشت سال دفاع مقدس این عزم الهی نبود قطعاً دشمن موفق می‌شد و در یک کلمه بسیج تفکر واقعی اسلام است و فرهنگ بسیج جریان حقیقی و واقعی اسلام عزیز را بیدار کرده و سردمداران ظلم و جور از این موضوع به‌شدت عصبانی هستند و می‌ترسند.

وجود هجمه‌های بسیار داخلی و خارجی و دسیسه‌های دشمنان به‌مثابه تأیید صحبت‌های آبایی بود که میهمانان نیز به نشانه تأیید سرهای خود را بالا و پایین می‌کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بندرانزلی به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد که ما نباید نگاه به بیرون داشته باشیم و با اتکا به توان داخلی و باور درونی بتوانیم مشکلات را از پیش ببریم.

اسماعیل حیدری آزاد فرماندار شهرستان بندرانزلی نیز به‌عنوان آخرین سخنران مراسم هدف بسیج عشق به خدا و خدمت به مردم دانست و گفت که بسیجی یعنی دلسوز مردم بودن، خالصانه و بی توقع کارکردن و خدا را سرلوحه همه امور خود داشتن و این‌ها همان ویژگی‌های ارزشمندی است که امام راحل در تأسیس بسیج بر آن تأکید داشتند که امیدوارم کارمندان و خدمتگزاران دولت این موضوع را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

"از خدا می‌خواهم تا با بسیجیان مرا محشور گرداند" این همان فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی است که «من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چراکه در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام» و این فرمایش دال بر بزرگی و جایگاه بسیج در بدنه انقلاب است.

بسیج مستضعفین بافرمان امام خمینی (ره) در پنج آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به‌صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

تجلیل از 18 برادر بسیجی کارمند و دو خواهر بسیجی کارمند به همراه 20 پایگاه مقاومت ادارات شهرستان بندرانزلی حسن ختام همایش تجلیل از کارمندان بسیجی بود.

از "حمیدرضا رضایی‌نژاد" نیز به‌عنوان کارمند بسیجی پایگاه مقاومت شهدای هفتم تیر اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز تقدیر به عمل آمد.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۸
کد خبر : ۴۸,۶۳۵
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید