شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
با حضور مدیر کل و کارکنان بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
مراسم گرامیداشت سردار دل ها با حضور لشکر تمام نشدنی حاج قاسم سلیمانی در بندرانزلی
مراسم گرامیداشت سردار دل ها با حضور مدیر کل و کارکنان بنادر و دریانوردی استان گیلان در شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز 16 دی ماه مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، معاونین و کارکنان این اداره کل همگام با تمام مردم ایران و مسلمانان و مظلومان جهان، با تجمع و راهپیمایی هم‌صدا شعار مرگ بر تروریست و مرگ بر آمریکا سر دادند و سپس به سمت مصلای شهرستان بندرانزلی حرکت کردند و به مردم ولایت مدار و شهیدپرور شهرستان بندرانزلی در مصلای این شهرستان پیوستند.

مصلای انزلی شاهد سیل عظیمی از عاشقانی بود که حتی در محوطه های داخل مصلا نشستند تا بگویند هرگز پرچم سردار شهیدمان بر زمین نمی ماند.

سردار محمد علی حق بین فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان که نشان فتح از سوی رهبر معظم انقلاب دریافت کرده و از همراهان همیشگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود، سخنران امروز  مراسمی بود که هر بار از خاطرات سردار دل ها سخن می گفت به همراه حضار اشک میریخت.

از سوی دیگر اشک ها و دعاهای مقام معظم رهبری در نماز برای شهید قاسم سلیمانی بسیار خاص بود و عبارات اختصاصی را قرائت کردند، همچون «اللهم أدخلهم برحمتک برضوانک، فإنک توفیتهم متلطخین بدمائهم فی سبیل رضاک مستشهدین بین أیدیهم، مخلصین فی ذلک لوجهک الکریم؛ پروردگارا به رحمتت ایشان رابه بهشت داخل کن، تو جان آنها را در حالیکه در راه رضای تو غوطه ور در خونشان شده و به شهادت رسیده و با اخلاص رو به سوی تو بودند، گرفتی» را قرائت کردند و در بخش دیگری از نماز برای شهید قاسم سلیمانی عبارت «اللهم فاعل درجاتهم فاحشرهم مع محمد وآله الطاهرین وألحقنا بهم وارزقنا الشهادة فی سبیلک یا مولای، الحمدلله الذی أکرم المستشهدین فی سبیله، الحمدلله الذی رزقنا الشهادة فی سبیله، الحمدلله الذی رزقنا الجهاد فی سبیل الإسلام؛ خدایا درجاتشان را بالاتر ببر و ایشان را با محمد و خاندان پاکش محشور بفرما و ما را به ایشان ملحق بگردان و شهادت در راهت را روزی ما قرار بده. حمد و ستایش خدایی را که شهیدان راهش را بزرگ داشت. ستایش خدایی را که شهادت در راه خودش را نصیب ما گرداند. ستایش خدایی را که جهاد در راه اسلام را روزی ما گردانید» را قرائت کردند.

 

 

۱۶ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۶
کد خبر : ۴۹,۰۷۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید