چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
 
در دیدار معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بیان داشت؛
چشم انداز مناسب با توجه به موافقتنامه اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی/ بندرانزلی یک فرصت و ظرفیت مناسب برای تجارت کشور است
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در دیدار با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بیان داشت: مجتمع بندر انزلی روند رو به رشدی رو برو بوده و سرمایه گذاری خوبی در آن شاهد هستیم و چشم انداز مناسبی با توجه به موافقتنامه های صورت گرفته همچون اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی همراه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و  دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز  مهدی کاظم نژاد؛معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با حمیدرضا آبایی؛مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار و سپس از زیر ساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی بازدید به عمل آورد.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به توانمندی های این بندر تاریخی اظهار داشت: بندرانزلی یک فرصت و ظرفیت مناسب برای تجارت کشور است.

وی افزود: مجتمع بندری انزلی در مبحث موافقنامه تجاری اوراسیا بسیار پر رنگ بوده و پس از 2 سال مذاکرات، این توافقنامه موجب می گردد که ظرفیت تجارت بین ایران و 5 کشور عضو اوراسیا به یک سر منزل مقصود رسانده شوند.

کاظم نژاد با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که این توافقنامه موجب مباحث تجاری برای هر دو طرف داشته، خاطرنشان کرد: مباحث تجاری غلات اوراسیا به سمت کشور و کالاهای گوناگونی همچون سبزیجات، صیفی جات و میوه از کشور به اوراسیا به همراه داشته باشد.

 معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه انتظار داریم 5 آبان که توافقنامه اوراسیا اجرا شده 5 آبان 3 سال دیگر شاهد موافقنامه آزاد تجاری با تعرفه صفر ایجاد شود، تصریح کرد: در این راستا باید ظرفیت های بندری کشور و زمینه تعامل بیشتر تجار را با دستگاه های دولتی و حاکمیتی افزایش دهیم اما این موضوع اتفاق نمی افتد مگر آنکه مدیریتی متمرکزی را در پیش بگیریم.

وی ادامه داد: اگر مدیریت متمرکز و ظرفیت سازی صورت نگیرد در مباحث یاد شده سودی نخواهیم برد پس باید از تلاش، کوشش و اهتمام بیشتری بهره ببریم تا در فرآیند مبادلات تجاری منافع حداکثری را کسب کنیم.

 کاظم نژاد با تقدیر از فعالیت های مناسب اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در روند توسعه اقتصاد کشور گفت: مجتمع بندر انزلی روند رو به رشدی رو برو بوده و سرمایه گذاری خوبی در آن شاهد هستیم و چشم انداز مناسبی با توجه به موافقتنامه های صورت گرفته همچون اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی همراه خواهد بود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۰
کد خبر : ۴۹,۳۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید