دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر اکتائو؛
تقویت تعاملات تجاری بنادر استان گیلان با بندر اکتائو در دستور کار قرار دارد
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در دیدار با مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر اکتائو با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان، گفت: تقویت تعاملات تجاری و اقتصادی با بندر اکتائو در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز 30 بهمن ماه دکتر حمیدرضا آبایی در حاشیه بازدید مسئولان اتاق بازرگانی استان قزوین و گیلان و همچنین مدیریت منطقه ویژه اقتصادی بندر اکتائو قزاقستان از مجتمع بندری انزلی اظهار کرد: این حضور در راستای افزایش سطح تعاملات بندر انزلی با سایر پتانسیل‌های دریای خزر است.

وی با بیان اینکه مدیریت بندر ویژه اقتصادی اکتائو مربوط به بخش دولتی است، افزود: این بندر هنوز جز منطقه ویژه اقتصادی اکتائو نبوده لذا برای کسب بهره گیری از تجربیات ما در بندرانزلی حضور یافتند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: در این بازدید مدیریت بندر اکتائو با نحوه تعامل بندری و منطقه ویژه اقتصادی و همچنین ایجاد رابطه بسیار قوی تجاری و صنعتی بین این بندر و بندر ویژه اقتصادی آستارا و انزلی بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه در این بازدید مقرر شد در این زمینه بررسی‌های لازم انجام شود،خاطرنشان رد: مقرر شد از بخش خصوصی بندر آکتائو دعوت به عمل آید و زمینه تعاملات در حوزه واردات و صادرات بندر انزلی، بندر اکتائو و منطقه صنعتی قزوین فراهم شود.

آبایی تصریح کرد: بر همین اساس منطقه ویژه اقتصادی قزوین و اکتائو از زیرساخت‌ها، تسهیلات و امکانات مجتمع بندری انزلی بازدید کردند که انتظار می‌رود این تعاملات باعث افزایش و رونق تجاری شود.

وی با تأکید بر لزوم بهره گیری از توانمندی و ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان، گفت: خوشبختانه موقعیت بندر انزلی در دریای خزر به گونه‌ای است که کوتاه‌ترین فاصله دریای با بندر اکتائو را دارد که این موضوع شرایط را ایجاد تعاملات بیشتر به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری فراهم می‌کند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴
کد خبر : ۴۹,۵۲۴
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید