چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: لایروبی بندرگاه هرمز با هدف افزایش ضریب ایمنی عملیات بندری، ایجاد شرایط ایمن برای ورود شناورهای مسافری و خدماتی و ارتقاء ظرفیت برای پذیرش شناورهای 1500 تنی اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور با اشاره به جاذبه های دریایی، طبیعی و گردشگری متعدد در جزیره خلیج فارس افزود: چشم اندازهای طبیعی و تنوع رنگی جزیره هرمز مسافران زیادی را جذب کرده در این راستا لایروبی بندرگاه هرمز از نیمه دوم سال گذشته آغاز و طی هشت ماه  صورت گرفت.

وی درباره طرح لایروبی بندرگاه هرمز اظهار کرد: با اجرای این طرح  شرایط ایمن  برای ورود شناورهای مسافری و خدماتی ایجاد و افزایش ظرفیت بندرگاه برای پذیرش شناورهای باری و خدماتی تا ظرفیت 1500 تن فراهم شده است و همچنین افزایش ضریب ایمنی عملیات بندری و مانور شناورها در محل ورودی و کانال دسترسی را مهمترین موضوع در اجرای این طرح عنوان کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان  یکی دیگر از اقدامات عمرانی انجام شده در بندرگاه هرمز را احداث دایک حفاظتی ساحلی در راستای  صیانت از اراضی استحصال شده در مجاور بندر هرمز جهت جلوگیری از بازگشت رسوبات به حوضچه دانست و گفت: احداث سایبان گردشگری جزیره هرمز نیز به منظور رفاه حال مسافران به اتمام رسیده است.

۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱
کد خبر : ۴۹,۵۳۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید