چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
 
افزایش 98 درصدی صادرات در بندر جاسک/ 95 هزار تن کالا از بندر جاسک به بنادر کشور عمان صادر شد
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: صادرات مواد غیر نفتی در بندر جاسک طی یازده ماهه سال جاری رشد 98 درصدی داشته است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا محمد حسینی درباره افزایش 98 درصدی صادرات در بندر جاسک، اظهار داشت: در یازده ماهه سال جاری بیش از 95 هزار تن کالا توسط لنج های باری و لندینگ کرافت از بندر جاسک به بنادر کشور عمان صادر شده که این میزان صادرات در همسنجی با مدت مشابه سال قبل رشد 98 درصدی را نشان می دهد .
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بیان اینکه عمده مراودات تجاری بندر جاسک با کشور عمان و بنادر مسقط و سویق است، خاطرنشان کرد: انواع میوه و تره بار، آب معدنی، سیمان، گچ، انواع کاشی و سرامیک، مصنوعات پلاستیکی، فرش ماشینی و... کالاهایی هستند که به شکل روزانه از بندر جاسک به بنادر یاد شده صادر می شود.
محمد حسینی با اشاره بر مزیت ها و ظرفیت های ویژه بندر جاسک و اینکه این بندر طی پنچ سال گذشته، هر ساله رشد بالای 50 درصد را تجربه کرده است، تصریح کرد: نزدیکی بندر جاسک و قابلیت دسترسی به مزارع کشاورزی و صیفی جات، باعث شده صادر کننده هزینه بسیار کمتری را از مزارع تا بندر پرداخت کند، این عامل اقبال سرمایه گذاران را جهت صادارات محصولات خود از بندرجاسک به بنادر هدف را دو چندان کرده است.
وی گفت: درسال های اخیر و با توجه  به نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در جهت توانمند سازی بنادر کوچک و ایجاد اشتغال پایدار توسعه زیر ساخت ها در بندر جاسک در دستور کار قرارگرفت .
شایان ذکر است بندر جاسک در 320 کیلومتری شرق هرمزگان و فاصله 130 مایلی مسقط پایتخت کشور عمان،  در قلب سواحل مکران واقع شده است .
۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱
کد خبر : ۴۹,۵۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید