پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در حاشیه بازدید از بندر آستارا؛
رشد ۵ درصدی بنادر گیلان در حوزه صادرات/ توانایی پهلودهی تمام کشتی‌ها در بنادر استان وجود دارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۵ درصدی بنادر استان در حوزه صادرات خبر داد و گفت: توانایی پهلودهی تمام کشتی‌های حامل کالاهای دریای خزر در استان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی در حاشیه بازدید از مجتمع بندری آستارا اظهار داشت: سال گذشته صادرات کالا در بندر انزلی و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به فعالیت 24 ساعته بنادر استان و ارائه خدمات شبانه‌روزی به صاحبان کالا افزود: در راستای نامگذاری شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» بنادر انزلی و آستارا با قدرت و صلابت به کار خود ادامه می‌دهند. 

آبایی با اشاره به اقدامات انجام شده در بنادر استان گیلان در راستای پیشگیری از ویروس کرونا تصریح کرد: در بنادر استان گیلان به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده و منظم تمام خودروهای ورودی و خروجی به بنادر ضدعفونی می‌شوند. 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با بیان اینکه تمام محوطه‌های بندری توسط واحد ایمنی و کارشناسان امر نیز ضدعفونی می‌شود خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای متخصص در بنادر گیلان، ضمن انجام عملیات مداوم ضدعفونی کردن کالاها در محوطه بندری، تاکنون موردی از ویروس کرونا نداشته‌ایم.

آبایی با تاکید بر اینکه انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان موجبات تسلی خاطر بنادر هدف در مراودات کالا با ایران شده است اظهار داشت: خوشبختانه در این راستا کشورهای حاشیه دریای خزر که با بنادر گیلان مراوده تجاری دارند با خیال راحت کالاهای خود را تحویل می‌گیرند. 

وی با اشاره به آخرین تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی در حوزه تجارت دریایی نیز تصریح کرد: در مجموع با توجه به موقعیت استراتژیک بنادر استان گیلان، سال گذشته یک میلیون و 900 هزار تن کالا در بنادر انزلی و آستارا تخلیه و بارگیری شد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه به خاطر تحریم‌های ظالمانه سال گذشته 16 درصد در حوزه واردات کاهش داشتیم افزود: در حوزه صادرات در بنادر استان گیلان 5 درصد رشد داشته‌ایم که در این راستا می‌توان گفت بنادر گیلان توانایی پهلودهی تمام کشتی‌های حامل کالاهای دریای خزر را دارد. 

آبایی با اشاره به اینکه یکی از تکالیف و وظایف سازمان بنادر و دریانوردی، مخصوصاً در این زمان حساس وحیاتی تعامل با شهر و بندر است گفت: ماه گذشته اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با همکاری و حمایت سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به خرید و ارسال تجهیزات بهداشت فردی و درمانی به بیمارستان انزلی و آستارا اقدام کرد. 

وی ارزش ریالی تجهیزات بهداشتی و درمان به بیمارستان‌های آستارا و انزلی را بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: به امید خدا با انجام هماهنگی‌های لازم با سازمان بنادر و دریانوردی دومین نوبت از کمک‌های این اداره کل نیز انجام می‌شود.


بندر آستارا 4
بندر آستارا 3
بندر آستارا 2

۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶
کد خبر : ۴۹,۸۱۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید