دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
رشد ۳۴۸ درصدی صادرات غیر نفتی و ۶۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرانزلی
مدیر کل بنادر و دیانوردی استان گیلان از رشد ۶۶ درصدی تخلیه و بارگیری و همچنین رشد ۳۴۸ درصدی صادرات غیرنفتی در بیست روز اول فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر انزلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به رشد تخلیه بارگیری در ابتدای سال 99 اظهار داشت: در بیست روز ابتدای سال ۹۹ میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی به میزان ۹۰ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶۶ درصدی داشته است.
وی در مورد افزایش صادرات کالای غیر نفتی افزود: عملکرد صادرات کالای غیر نفتی بند انزلی در مدت مذکور ابتدای سال ۹۹ با رشد قابل توجهی روبرو بوده و به میزان ۳۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته می باشد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان همچنین از رشد ۲۴ درصدی ورود شناورها به بندر انزلی در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا، با ایجاد تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه و تلاش مضاعف کارگران شرکتها ترمینال اپراتورها و کارکنان خدوم بنادر انزلی و آستارا، فعالیتهای دریایی و بندری بنادر گیلان و ارائه خدمات به مشتریان بصورت شبانه روزی و بدون توقف ادامه داشته و بنادر مذکور در زمینه تامین نیازهای بازار به ویژه کالاهای اساسی و غلات نقش بسزایی ایفاد می نمایند.

گفتنی است، سال 1398 نیز صادرات کالا در بنادر استان گیلان رشد قابل توجهی را نسبت به سال 97 نشان داد که با توجه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی در حوزه تجارت دریایی، صادرات کالاهای غیرنفتی 11 درصد و صادرات کالا در بنادر گیلان 5 درصد رشد طی سال گذشته داشته است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۰۰
کد خبر : ۴۹,۹۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید