دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
مدیر کل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در حاشیه بازدید از بندر آستارا گفت:
لایروبی ۴۰۰ هزار متر مکعب بندر آستارا
مدیر کل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در حاشیه بازدید از بندر آستارا گفت: ۴۰۰ هزار متر مکعب لایروبی در بندر آستارا با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان طی برنامه زمان بندی ۶ ماهه اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با بیان اینکه یکی از بحث‌های اصلی در این بندر بررسی مشکلات قراردادی با بخش خصوصی است، اظهار کرد: در بندر آستارا مهم‌ترین عاملی که می‌تواند در جذب کشتی و بار تأثیرگذار باشد عمق مناسبی است که بر اساس قرار داد باید سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد و در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار دهد. 
وی با بیان اینکه با توجه به دستورات مدیر عامل سازمان و هماهنگی‌های انجام شده خوشبختانه موفق شدیم در اواخر سال گذشته قرار دادی را با شرکت‌ حشمت رود نهایی کنیم، افزود: امروز با ابلاغ شدن این قرارداد شرکت مورد نظر محل اجرای دایک را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به اینکه طی مدت زمان شش ماه باید حدود ۴۰۰ هزار متر مکعب لایروبی انجام شود، گفت: برای اجرای این طرح ۲۷ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که امیدواریم با توجه به شرایط موجود از مواد حاصل از این لایروبی در پروژه‌های ملی از جمله راه آهن آستارا به رشت و بزرگراه آستارا به آستارا استفاده کنیم. 
مدیر کل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی آستارا با اشاره به عدم آماده بودن برخی زیرساخت‌ها در بندر آستارا و با بیان اینکه بار چینی بر اساس ضوابط امور بندری انجام نمی‌شود، تصریح کرد: یکی از معضلات موجود در این بندر سر در و راه ورودی است که در این باره تصمیمات خوبی امروز اتخاذ شده و مقرر شده شرکت کاوه در یک مدت زمان مشخص اقدام به اصلاح موارد مورد نظر کند. 
آبایی در ادامه وجود کالاهای متروکه و مهلت گذشته نیز یکی دیگر از مواردی است که در بندر آستارا با آن مواجه هستیم، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان و بازدید صورت گرفته مقرر شد در باره وضعیت سه هزار تن کنجاله موجود در بندر آستارا تعیین تکلیف نهایی شده و اقدامات لازم انجام شود.
 وی با اشاره به اینکه تأمین تجهیزات دریایی و بندری است، اظهار کرد: در این زمینه نیز شرکت کاوه اقدامات خوبی انجام داده و اطلاع داده شده که این شرکت در حال خرید یک دستگاه لایروب کاتر ساکشن است که در صورت اضافه شدن این دستگاه به دستگاه‌های موجود انتظار می‌رود با تحویل عمق مناسب به این شرکت، می‌تواند اقدامات لازم برای نگهداشت اقدام کند که بسیار حائز اهمیت است. مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان به سایر تجهیزات موجود در این بندر نیز اشاره کرد و افزود: وجود جرثقیل گاتوالد ۱۰۰ تن، و مکنده غلات با ظرفیت ۳۰۰ تن در ساعت در حال فعالیت بوده که نویدبخش آینده درخشان برای این بندر خواهد بود.
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲
کد خبر : ۵۰,۵۳۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید