پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
اطاله موجشکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تاثیری بر رسوب تالاب انزلی ندارد
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به عدم تاثیر گذاری طرح توسعه بندرانزلی به تالاب بین المللی انزلی گفت: اطاله موجشکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تاثیری بر رسوب تالاب ندارد.

حمید خلیلی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به موارد مطروح در خصوص تاثیرات منفی اطاله موجشکن های جدید بندرانزلی اظهار داشت: با طرح این موضوع، تیمی از خبرگان کشوری شامل اساتید دانشگاهی و  خبرگان علم مهندسی سواحل و بنادر تشکیل و این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نتیجه بررسی ها و مطالعات صورت گرفته نشان از بی تاثیری اطاله موجشکن ها و طرح توسعه بندرانزلی بر رسوب تالاب بین المللی بوده است.

 مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مسائل بسیار مهم در سنوات اخیر دریای خزر کاهش تراز آب آن بوده، خاطرنشان کرد: این مهم فقط مختص بندرانزلی و حتی دیگر بنادر شمالی کشور نیست و همه بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر را شامل می شود.

خلیلی با اشاره مباحث بیان شده در مورد تاثیرات اسکله برگشتی (اسکله شماره 10) بر رسوب تالاب بین المللی انزلی تصریح کرد: این اسکله به مانند موجشکن ها هیچ تاثیر منفی بر این تالاب نداشته است و ادعاهای بیان شده غیر علمی و تخصصی بوده است.

  

 

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۳
کد خبر : ۵۰,۷۷۷
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید