دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
مانور اطفای حریق شناور تانکر پهلو گرفته در مجاورت اسکله مجتمع بندری انزلی
صبح امروز مانور اطفای حریق شناور تانکر پهلو گرفته در مجاورت اسکله مجتمع بندری انزلی به منظور نمایش و سنجش توان عملیاتی، جسمی و علمی آتش نشانان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز 17 تیر ماه مانور اطفای حریق شناور تانکر پهلو گرفته در مجاورت اسکله مجتمع بندری انزلی با حضور 35 آتشنشنان، یک خودرو امداد و نجات، یک دستگاه آمبولانس، دو خودرو سنگین و  یک خوردرو آب رسان برگزار شد.
سید محمد سندسی؛ رئیس واحد ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره روند برگزاری این مانور اظهار داشت: این مانور را در ساعت 7 و 30 صبح و در زمان تعویض شیفت به منظور آمادگی هر چه بیشتر آتشنشانان بندر انجام شد.
وی با اشاره به سناریو این مانور افزود: طی اطلاع برج کنترل به مرکز پیام آتش نشانی مبنی بر ایجاد حریق و انفجار در مخازن سوخت شناور پهلو گرفته در اسکله چهاردهم یک کد عملیاتی از ایستگاه فرعی  و کد فرماندهی از ایستگاه مرکزی به محل اعزام شده کد عملیاتی سریعا اقدام به خنک سازی از سمت غرب کشتی میکند که فرماندهی پس از ارزیابی اولیه و مشاهدات میدانی تقاضای نیروی کمکی و پمپ پرتابل به علت در دسترس نبودن هایدرانت های متصل به پمپ خانه در محل حادثه کرده که از ایستگاه مرکزی کد های فراخوانده شده  به همراه تجهیزات به محل اعزام می شوند.
رئیس واحد ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با اعلام پرسنل کشتی و مشاهده فرمانده مشخص می شود 2 نفر از ملوانان در لحظه انفجار از روی عرشه به دریا پرت شده اند، خاطرنشان کرد: مرکز پیام با دریافت این اطلاعات توسط بی سیم  به واحد دریایی اطلاع داده و شناور ناجی جهت امداد و نجات به محل حادثه اعزام  می شود که پس از رسیدن نیروهای کمکی  1 خوردرو سنگین عملیاتی از سمت غرب توسط نازل و مانیتور اقدام به خنک سازی محل انفجار می کنند و خوردرو سنگین عملیاتی دوم از سمت شرق با نازل کفساز و پشتیبانی نازل نخست اقدام به ورود به عرشه کشتی  و اطفای حریق میکند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، نمایش و سنجش توان عملیاتی، جسمی و علمی آتش نشانان و نجاتگران از دیگر اهداف برگزاری این مانور می باشد.

۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۴
کد خبر : ۵۰,۸۲۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید