پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
در دیدار مدیر عامل شرکت خدمات دریایی و بندری سینا با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان مطرح شد؛
رشد چشم گیر و بیش از 54 درصدی در حوزه های صادرات، تخلیه و بارگیری و کشتی های ورودی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در دیدار مدیر عامل شرکت خدمات دریایی و بندری سینا با بیان اینکه تا به امروز شاهد رشد چشم گیری در حوزه تخلیه و بارگیری و صادرات بوده ایم، گفت: در حوزه صادرات غیرنفتی 54 درصد، تخلیه و بارگیری 67 درصد و تعداد کشتی های ورودی 55 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو برو بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، عصر روز سه شنبه 17 تیر ماه مدیر عامل شرکت خدمات دریایی و بندری سینا و هیئت همراه از توانمندی ها، زیرساخت ها و پروژه های سرمایه گذاری مجتمع بندری انزلی بازدید و با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان درراستای همکاری های آتی دیدار کردند.
دکتر حمیدرضا آبایی در این نشست ضمن تشریح فرصت های سرمایه گذاری در بنادر استان گیلان اظهار داشت: اهمیت دریا و تأثیر آن در اقتصاد و زندگی امروزه بشر غیرقابل‌ انکار است و امروز روند صعودی تجارت کشورهای حاشیه دریای خزر بیش از پیش ملموس است.
وی با اشاره به دلایل روند صعودی تجارت کشورهای دریای خزر و توضیحات مبسوط در مورد آن، افزود: بندرانزلی به‌عنوان پرسابقه ترین و شاخص‌ترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر همواره از گذشته تا به امروز به‌ عنوان برند در کشورهای حاشیه دریای خزر مطرح بوده و یک بندر مهم برای بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی در شمال ایران مورد توجه بوده است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با وجود شیوع ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه بنادر کشور نقش آفرینی بزرگی در زمینه تأمین مایحتاج مردم انجام دادند، خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت در حوزه صادرات بنادر استان گیلان 5 در صد رشد را شاهد بودیم.
آبایی با بیان اینکه تا به امروز رشد چشم گیری در حوزه تخلیه و بارگیری و همچنین صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو برو بودیم، تصریح کرد: در حوزه صادرات غیرنفتی 54 درصد، تخلیه و بارگیری 67 درصد و تعداد کشتی های ورودی 55 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری مجتمع بندری انزلی و برنامه های توسعه ای آن، اذعان داشت: بنادر گیلان توانایی پهلودهی تمام کشتی‌های حامل کالاهای دریای خزر را دارا بوده است و می تواند در زمینه تامین نیازهای بازار به ویژه کالاهای اساسی و غلات نقش بسزاتری را ایفاد نماید.
گفتنی است در این نشست مدیر عامل شرکت خدمات دریایی و بندری سینا ضمن تشکر از میزبانی بندرانزلی بیان داشتند که از فرصتها و جذابیت های بندر انزلی و مشارکت در این زمینه استقبال می نمایند.
۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵
کد خبر : ۵۰,۸۴۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید