پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
برگزاری کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه ای اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
با حضور 30 فراگیر و طی 3 روز کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه ای اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز 25 تیر ماه محمد نوروزی؛ مسئول و مدیر اجرایی کانون ارزیابی مرکز آموزش مدیریت دولتی با اشاره به برگزاری 3 روزه کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه ای اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار داشت: در راستای دستورالعمل مورخ ۴ اسفند ۱۳۹۶ سازمان اداری و استخدامی کشور با موضوع پیاده سازی کانون های ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران حرفه ای دولت، این دوره با حضور 30 فراگیر و به مدت 3 روز با حضور مدیران پایه، میانی و ارشد اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف اجرای کانون ارزیابی شایستگی مدیران خاطرنشان کرد: اطمینان از شایستگی انتصاب افراد در پست های مدیریتی، کشف استعدادها، رشد و توسعه در میان کارکنان و قرار دادن آنها در برنامه جانشینی و همچنین ایجاد و تعمیق فضای رشد و یادگیری برای توسعه شایستگی ها و اعضای سازمان از جمله اهداف این کانون است.

مسئول و مدیر اجرایی کانون ارزیابی مرکز آموزش مدیریت دولتی با بیان مزایای این کانون، اذعان داشت: کانون های ارزیابی از تکنیک ها، روش ها و ابزارهای متعددی برای ارزیابی استفاده می کنند تا بتوانند فرد را از زوایا و ابعاد مختلف مورد سنجش قرار دهند.

وی افزود: ایجاد بانک اطلاعات در خصوص استعدادها و توانمندی های افراد، بهبود نظام حفظ و نگهداری نیروی انسانی کارآمد و تعیین نیازهای آموزش و سرمایه گذاری آموزش هدفمند از دیگر مزایای بهره مندی از کانون است.

نوروزی با بیان اینکه ارزیابان کانون از اساتید مجرب حوزه های مدیریت، مدیریت منابع انسانی، رفتار سازمان و روانشناختی بوده، بیان کرد: در کانون از ابزارهایی همچون مصاحبه رفتاری، ایفای نقش، ارائه شفاهی، تمرین گروهی، بازی مدیریتی و آزمون های روان شناختی استفاده می شود.

وی کانون ارزیابی را روش رسمی در گزینش و آموزش دانست و گفت: توان بالقوه فرد از طریق مواجه ساختن با مسائلی مشابه آنچه مدیران در دنیای واقعی مدیریت تجربه می کنند، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱
کد خبر : ۵۰,۹۰۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید