چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
 
رشد 86 درصدی تخلیه و بارگیری کالا و افزایش 98 درصدی سهم و تخلیه و بارگیری غلات در بندر انزلی
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی بنادر گیلان در ایام کرونا گفت: میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی حدود ۸۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به فراهم کردن و ایجاد زیرساخت‌ها به‌عنوان یکی از مباحث اصلی موثر در روند افزایش صادرات استان، اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی حدود 86 درصد و در بندر آستارا حدود 42 درصد افزایش یافت.

وی از رشد 70 درصدی در بخش تجارت کانتینر و رشد 98 درصدی در حوزه غلات و 18 درصد در حوزه روغن خوراکی خبر داد و افزود: بنادر استان گیلان در ایام شیوع کرونا شبانه‌روز فعال بوده و از ظرفیت پست اسکله جنرال کارکو، پست اسکله غلات و پست اسکله دلفین سوختی نیز استفاده کردیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اقداماتی موثر صورت گرفته در حوزه بنادر استان خاطرنشان کرد: افزایش 4 دستگاه تجهیزات استراتژیک در مجتمع بندری انزلی با هدف بهبود تخلیه، بارگیری کالا و جلوگیری از پرداخت دموراژ از جمله اقدامات صورت گرفته است.

آبایی با اشاره به برخی فعالیت ها و اقدامات در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت استفاده از کانتینرهای یخچالی، افزایش زیرساخت‌های نگهداری کالاهای اساسی و صادراتی از طریق جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی از جمله اقداماتی است که در دستور کار داریم.

وی با اشاره به برخی قراردادهای سرمایه‌‌گذاری و طرح‌ها ابراز داشت: بهره‌گیری از مخازن روغن 22 هزار تنی و غلات‌بان، آزمایشگاه مواد و توسعه آزمایشگاهی، احداث مجتمع خدماتی بندری و دریایی، احداث مجتمع کشتی‌سازی، احداث مجموعه ورزشی 22 بهمن و مجموعه گردشگری نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارند.

۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
کد خبر : ۵۰,۹۴۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید