پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت:
تشکیل کارگروه بررسی مشکلات حمل و نقل کالا با حضور ارگانهای تجاری- صنعتی استان گیلان
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: کارگروه بررسی مشکلات حمل و نقل کالا با حضور ارگانهای تجاری- صنعتی استان گیلان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان،  محمد محسن سلیمی پور  خبر از برگزاری کارگروه ویژه بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل کالا و کامیون در مجتمع بندری انزلی در راستای ضرورت هم اندیشی، هم افزایی و تسهیل و تسریع در امر ورود و خروج کامیونهای حامل کالا داد و اظهار داشت: با حضور نمایندگان ادارات ستاد نظارت گمرکات، منطقه آزاد،  راهداری و حمل و نقل جاده ای، انجمن شرکتهای حمل و نقل کالا، انجمن صنفی رانندگان حمل کالا، پورت اپراتور بندر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تشکیل شد.

وی افزود: تشکیل این کارگروه و بررسی موضوعات مطروحه با توجه به افزایش ظرفیت و امکانات و ایجاد زیر ساخت های جدید در مجتمع بندری انزلی و تغییر در نوع کالاهای وارده و صادره و به منظور پاسخگویی به نیازهای صاحبان کالا، کامیون داران و رعایت اصول مشتری مداری و  در جهت تعامل، همکاری و همفکری هر چه بیشتر ارگانها و ادارات ذیمدخل در امر تخلیه و بارگیری، حمل و جابجایی کالا و همچنین لزوم تغییر در رویه ها با نگاه استاندارد سازی، فرهنگ سازی و کاهش تاخیر و وقفه در عملیات جهت تسهیل و روان سازی عملیات صادرات و واردات از اهمیت زیادی برخوردار است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تصمیمات اتخاذ شده در این کارگروه را در جهت تسهیل و تسریع در تردد، ورود و خروج کامیون ها بدون ایجاد ترافیک و وقفه در دو زمینه نرم افزاری و سخت افزاری دانست و خاطرنشان کرد: در خصوص نرم افزاری نصب و راه اندازی برنامه ورود و خروج کامیون با قابلیت پلاک خوان و همچنین لینک ارتباطی سازمان های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.

سلیمی پور با اشاره به زمینه سخت افزاری این امر اذعان داشت: افزایش تعداد باسکول ها، تجهیزات تخلیه و بارگیری، ایجاد مسیر های دسترسی، اختصاص  پارکینگ کامیون ها،   افزایش زمان فعالیت دربهای ورود و خروج و... مورد تاکید و در دستور قرار گرفت و مقرر گردید برگزاری این جلسات بصورت مستمر و دوره ای تا رفع مشکلات و بهبود فرآیندها ادامه داشته باشد.

 ثیبلاو 2

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳
کد خبر : ۵۱,۴۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید