دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ناظر گمرکات گیلان صورت گرفت؛
تجلیل از عوامل تسریع فرآیند ترخیص کالا و ورود و خروج کامیون ها مجتمع بندری انزلی
مراسم تجلیل از عوامل تسریع فرآیند ترخیص کالا و ورود و خروج کامیون ها مجتمع بندری انزلی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ناظر گمرکات گیلان صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، عصر یکشنبه 6 مهر ماه مراسم تجلیل از عوامل تسریع فرآیند ترخیص کالا و ورود و خروجکامیون ها مجتمع بندری انزلی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و ناظر گمرکات گیلان برگزار شد.

در این جلسه حمیدرضا آبایی؛مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن تشکر از تلاشهای بی وقفه کارکنان دو سازمان اظهار داشت:  بندر انزلی پرسابقه ترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر  است که مجهز به امکانات مدرن تخلیه و بارگیری می باشد.

وی افزود: با برنامه ریزی های مناسب و همچنین همکاری و هماهنگی مناسب دو سازمان شاهد رشد میزان تخلیه و بارگیری و افزایش ورود کشتی ها هستیم که موجب رونق بیشتر مجتمع بندری انزلی شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهمیت درب خروج و اقدامات شایسته همکاران این دو سازمان در ایام شیوع ویروس کرونا و کار پر مخاطره  هر یک از دو سازمان به گزارش عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی گیلان در شش ماه نخست سال جاری پرداخت و  خاطرنشان کرد: عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53 درصد افزایش و عملیات کانتینری 73 درصد نسبت به مدت مذکور افزایش یافته است.

در ادامه ابوالقاسم یوسفی نژاد ناظر گمرکات استان گیلان ضمن تشکر از تعاملات دو دستگاه اجرایی عنوان کرد: ارتباط حسنه و تاثیرگزار دو سازمان توانسته بسیاری از مشکلات و معضلات موجود در فرآیند اجرایی کار را حل نماید و از طرفی ایجاد کارگروههای تخصصی و بازدیدهای میدانی و پیگیرهای مداوم عوامل، نقش بسزایی در تسهیل مراودات تجاری برای ذینفعان داشته است.
وی در ادامه ضمن بیان عملکرد گمرک به افزایش 34 درصدی وزنی و 45 درصد دلاری صادرات استان گیلان نسبت به سال قبل اشاره کرد و  افزود: همکاری و همیاری دو سازمان و تلاش شبانه روزی آنها به ویژه در ایام کرونا باعث شده که واردات کالاهای اساسی نیز نسبت به سال قبل به صورت 56 درصد وزنی افزایش یابد و مردم غیور ایران در سفره هایشان با هزینه کمتری این کالاهای استراتژیک را دریافت نمایند.
گفتنی است در پایان مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به همراه ناظر گمرکات گیلان از ده تن از کارمندان برجسته دو سازمان که در درب خروج و فرآیند تسریع ترخیص کالا  اهتمام ویژه ای داشته  تقدیر و تشکر بعمل آوردند.
۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۲
کد خبر : ۵۱,۷۴۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید