دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
فرمانده انتظامی استان گیلان در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی گفت:
بندر نقش بسزایی در واردات کالاهای استراتژیک دارد/ استقرار پلیس گمرک در آستارا در آینده نزدیک
فرمانده انتظامی استان گیلان در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی با اشاره به جایگاه ویژه مجتمع بندری انزلی در اقتصاد کشور گفت: بندر نقش بسزایی در واردات کالاهای استراتژیک دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز چهارشنبه 9 مهر ماه سردار اسدالله ملکی؛فرمانده انتظامی استان گیلان به همراه دکتر حمیدرضا آبایی؛مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از توانمندی ها و زیرساخت های مجتمع بندری انزلی و توانمندی های یگان حفاظت اداره کل در راستای تامین امنیت بنادر بازدید بعمل آورند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های ویژه بندر انزلی در حوزه بین المللی، صادرات و واردات نیازمند توجه و حمایت بیشتر به این بندر هستیم.

وی با بیان اینکه مجتمع بندری انزلی در حوزه واردات و صادرات کالاهای استراتژیک نقش بسزایی دارد، اظهار داشت: انزلی تنها بندری است که با وجود تحریم‌های بین المللی عملکرد آن در سال جاری با افزایش پنجاه درصدی صادرات و واردات کالا رو برو است.

سردار ملکی با اشاره به اینکه این منطقه در زمان بحران می‌تواند کمک رسان کشور در حوزه‌های مختلف باشد، تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های این منطقه سبب تأثیرگذاری در اقتصاد خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان در ادامه به تعامل خوب میان سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: تفاهم نامه‌های در خصوص حضور پلیس گمرک بنادر شکل گرفته که در آینده نزدیک در آستارا مستقر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بندر انزلی در شرایط تحریم در اقتصاد جهانی و کشور نقش مهمی ایفا می‌کند، افزود: این منطقه در حوزه واردات کالاهای استراتژیک نقش بسزایی دارد که می‌طلبد مسئولین امر در این حوزه بیشتر سرمایه گذاری انجام دهند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه انزلی تنها بندری است که بیش از ۵۰ درصد در حوزه صادرات و واردات کالا افزایش داشته است، گفت: این در حالی است در سایر بنادر با وجود تحریم شاهد کاهش تعاملات در واردات و صادرات هستیم.

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
کد خبر : ۵۱,۸۳۶
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید