شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
برای اولین بار توسط جایروپلن اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
پایش متمرکز تمامی سواحل 3 استان شمالی کشور طی دو روز
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از پایش سواحل 3 استان شمالی کشور طی دو روز خبرداد و گفت: این پایش برای اولین بار توسط جایروپلن به صورت متمرکز و فشرده صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی با اشاره به پایش سواحل استان گیلان، مازندران و گلستان اظهار داشت: یکی از وظایف دیگری که سازمان بنادر و دریانوردی به اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان محول کرده پایش ساخت و سازها و سواحل دریای خزر و تالاب های استان های شمالی کشور است.
وی افزود: به همین منظور بامداد امروز سه شنبه 6 آبان ماه جایروپلن اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به منظور پایش سواحل سه استان شمالی کشور به پرواز در آمد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در گذشته کمتر از هر دو ماه یکبار پایش سواحل استان گیلان و تالاب انزلی صورت می گرفت، خاطرنشان کرد: با توجه به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص پایش سواحل و تالاب و همچنین در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، برای اولین بار توسط جایروپلن به صورت متمرکز و فشرده این پایش صورت گرفت.
آبایی با بیان اینکه با مجموعه فعالیت های بندر و کمک دستگاه های نظارتی اقدامات موثری در راستای آزادسازی سواحل صورت پذیرفته است، تصریح کرد: براساس بند ۲۲ ماده ۳ آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ و بند ۷ قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر مصوب سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضمن تامین امنیت و ایمنی بنادرکشور، اعم از مناطق آزاد تجاری-صنعتی، ویژه اقتصادی و سرزمین اصلی از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از این سازمان از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری کند.
وی یادآور شد: پایش سواحل استان گلستان و مازندران طی دو روز انجام خواهد شد که عکس و نقشه های گرفته شده موجب شناسایی کلیه سواحل و وضعیت ساخت و ساز به روز آنان می شود.
گفتنی است جایروپلن  GYROPLANE در مقایسه با وسایل پروازی دیگر ، بدلیل سبک بودن سازه و سهولت نشستن و برخاستن در فضای کم، از قابلیت مانورپذیری زیادی برخوردار بوده است. قابلیت نصب تجهیزات جانبی از قبیل سیستم های ضبط تصاویر ویدئویی با کیفیت بالا و ارسال همزمان آن به ایستگاه زمینی (Online) از دیگر قابلیت های جایروپلن ها است.
هواپیمای فوق سبک جایروپلن وسیله ای بین هلی کوپتر و هواپیما است که به جای بال ثابت یک روتور چرخان دارد که فقط لحظه اول پرواز با موتور درگیر بوده و در طی پرواز و در استارت از موتور جدا شده و موتور به صورت هرز گرد می چرخد.
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۳۶
کد خبر : ۵۲,۰۹۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید