شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بیان کرد:
اجرای سیستم یکپارچه ارتباطات ICS در تجهیزات مرکز MRCC بندرانزلی
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهمیت بهره گیری سیستم ICS بیان داشت: سیستم یکپارچه ارتباطات در تجهیزات مرکز MRCC بندرانزلی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مهدی نیکوکار با اشاره به سبقه مجتمع بندری انزلی اظهار داشت: بندرانزلی به عنوان یک برند مهم قابل توجه بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی بوده است.

وی با بیان اینکه مجتمع بندری انزلی به صورت شبانه روز در حال ارائه خدمات به شناورها و کشتی های ورودی و خروجی بوده، اذعان داشت: با توجه به حجم تخلیه و بارگیری و میزان تردد کشتی ها و شناورهای دریایی و همچنین تردد قایق های ماهیگیری و نیاز واحد عملیات دریایی، لزوم به روز رسانی و استفاده از سیستم های هوشمند نظیر سامانه ICS در بخش MRCC به عنوان یک ضرورت  محسوب گردیده است .

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه سیستم ICS این قابلیت را در اختیار مشتری می دهد تا کنترل و تبادل ارتباطات با سایر ایستگاه ها را به صورت نرم افزاری و بدون نیاز به ماهیت فیزیکی تجهیزات به انجام رساند، خاطرنشان کرد: با بکار گیری این سیستم کلیه تجهیزات سخت افزاری موجود در مرکز MRCC بندر انزلی شامل بیسیم ها، ناوتکس ، منابع تغذیه، AIS و ... به اتاقی موسوم به اتاق تکنیکال منتقل شده تا فضای اتاق اپراتوری عاری از هرگونه تاثیر فرکانسی و آلودگی صوتی ناشی از اجرای متحرک تجهیزات مانند فنهای خنک کننده در اختیار کاربر قرارگیرد.

وی افزود: با استفاده از این سیستم اپراتورها تنها از مانیتور،موس ،کیبورد،میکرفون و اسپیکر رومیزی بعنوان ابزار ارتباط رادیویی خود استفاده نموده و در صورت نیاز کنترل و مانیتورینگ ابزاری همچون AIS ،NAVTEX و... را بدون نیاز به وجود سخت افزار سیستم در محل بدست گیرد.

نیکوکار با بیان اینکه سیستم ICS به گونه ای طراحی شده است که محدودیتی در تعدادکاربران سیستم احساس نگردد، یادآور شد: همانگونه که اپراتورهای سیستم این قابلیت را دارا می باشند که از مجموعه بیسیم ها استفاده کنند این امکان نیز برای اپراتورهای مستقر در مکان های دیگر و مدیران ارشد نیز مهیا می باشد تا از نقاط مختلف اداری به این سیستم ها دسترسی داشته باشند.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه تولید و بهره گیری این تجهیزات بر پایه دانش بومی بوده، گفت: پس از بررسی هایمتعدد و ارتباط باشرکت های دانش بنیان این امر محقق گردید و خداوند را شاکر هستیم که تمامی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده شده در این پروژه ساخت داخلی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

شضصثق

۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱
کد خبر : ۵۲,۱۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید