شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بندرانزلی مطرح کرد؛
رشد ۵۳ درصدی عملکرد بنادر گیلان نوید بخش توسعه فعالیت‌های بندری کشور
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بندرانزلی با اشاره به قدمت مجتمع بندری انزلی گفت: رشد ۵۳ درصدی عملکرد بنادر گیلان نوید بخش توسعه فعالیت‌های بندری کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، محمد اسلامی؛وزیر راه و شهرسازی ظهر سه شنبه 27 آبان ماه در حاشیه مراسم افتتاح و بهره برداری از ۱۱ پروژه مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به قدمت و نقش پررنگ بندر انزلی در روابط تجاری کشور، اظهار کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری برای بخش خصوصی، تقویت و توسعه زیر ساخت‌ها در بنادر کشور است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های بندرانزلی توسعه یافته است، افزود: در سال گذشته سه پست اسکله افتتاح شد که امروز نیز یک پست اسکله غلات جنرال کارگو و دو پست اسکله نفتی بهره برداری رسید.

اسلامی با اشاره به اضافه شدن تجهیزات جدید و به روز در بندر انزلی و سرمایه گذاری نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی در این بندر، گفت: رشد ۵۳ درصدی عملکرد بنادر گیلان نوید بخش توسعه فعالیت‌های بندری کشور است.

وی به اقدامات صورت گرفته از سوی بنادر و دریانوردی در راستای ایجاد جذابیت‌های سرمایه گذاری برای تجار اشاره کرد و ادامه داد: راه خط کشتیرانی کانتینری یخچال دار که مستقیم از بندر انزلی به بنادر دریای خزر حرکت می‌کند و یکی از نیازها بازرگان برای انتقال میوه و تره بار بود از جمله اقدامات خوب انجام شده در این بندر است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مجموعه فعالیت‌های اجرایی در راستای این است که بتوانیم ظرفیت‌های لجستیک و تجهیزاتی بندر انزلی را گسترش دهیم، گفت: پست‌های اسکله‌ای در حال حاضر به اندازه لازم توسعه یافته است.

وی ادامه داد: تفاهم نامه‌هایی با کشورهای حوزه خزر داریم که می‌توانیم تسهیلات تجارتی و تبادلات ترانزیتی را تسریع کند و خوشبختانه این پایه گذاری‌های سیاستی و اجرایی انجام شده است.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱
کد خبر : ۵۲,۲۵۷
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید