شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نشست بررسی لایروبی شنبه بازار روگا گفت:
4 پروژه بزرگ لایروبی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در شهرستان بندرانزلی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نشست بررسی لایروبی شنبه بازار روگا از 4 پروژه اساسی و احداثی لایروبی در شهرستان بندرانزلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز نشست لایروبی شنبه بازار روگا بندرانزلی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، مدیر کل شیلات استان، مدیر کل محیط زیست استان، مدیر کل آب منطقه ای استان، مدیر کل مدیریت بحران استانداری و رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در فرمانداری شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

دکتر حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این نشست با اشاره به فعالیت های این اداره کل در شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: اداره کل بنادر با توجه به وظایف ذاتی که دارا می باشد باید حوضچه آرامش مناسبی برای 16 پست اسکله فعال خود در مجتمع بندری انزلی فراهم کند که در این راستا اقدامات بسیاری را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه اتصال تالاب به حوضچه آرامش بندرانزلی و وجود رسوبات بسیار موجب شد تا 4 پروژه بزرگ لایروبی در این شهرستان پیش بینی شود، خاطرنشان کرد: نگاه داشت عمق مجاز پای اسکله ها به وسیله لایروبی به عمق 7 متر که از جمله پروژه ای اساسی اداره کل بنادر بوده و همچنین قرارداد ایجاد بستری مناسب در تالاب و ایجاد تله های رسوب گیر دومین پروژه لایروبی بوده است.

آبایی افزود: لایروبی حوضچه شرقی بندرانزلی به میزان یک میلیون و 200 هزار متر مکعب که از جمله پروژه احداثی اداره کل بنادر بوده و همچنین لایروبی شنبه بازار روگا که تا به امروز به میزان 120 هزار متر مکعب و با اعتباری بالغ 240 میلیارد ریال از منابع سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته، از جمله پروژه لایروبی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در شهرستان بندرانزلی بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به انتقال مواد حاصل از لایروبی به محلی برای دپو تصریح کرد: هزینه انتقال مواد حاصل از لایروبی بسیار چشم گیر و فراوان بوده و انتظار داریم محیط زیست مکانی برای دپو این مواد مشخص کند.

وی با اشاره به با هم فکری و اهتمام ورزیدن تمام دستگاه ها اذعان داشت: با کار گروهی، تلاش و پای کار بودن تمامی دستگاه ها می توانیم تغییرات بزرگ و خوبی برای محیط زیست و آیندگان رقم بزنیم.

۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۷
کد خبر : ۵۲,۴۰۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید