دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
 
در دفتر معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد؛
جلسه هم اندیشی با شرکتهای نمایندگی کشتیرانی در مجتمع بندر انزلی
جلسه هم اندیشی شرکتهای نمایندگی کشتیرانی با حضور معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، نشست هم اندیشی ویژه با حضور مدیران عامل خطوط کشتیرانی، پورت اپراتور بندر و نمایندگان واحدهای مرتبط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به منظور هم افزایی، بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل کالای صادراتی و وارداتی در مجتمع بندری انزلی و تسهیل و تسریع در امر ورود و خروج کشتی ها حامل کالا و عملیات تخلیه و بارگیری برگزار شد.
در این نشست صمیمی و تخصصی، مدیران عامل کشتیرانی ها ضمن طرح موضوعات و دغدغه ها پیشرو و مشکلات عملیات تخلیه و بارگیری کشتی ها و مباحث مربوط به مفاصا حساب مالی و کمبود تجهیزات، راهکارها و پیشنهادت اجرایی و مفیدی در این زمینه ارائه کردند. 
در ادامه موضوعات دیگری با توجه به افزایش ظرفیت و امکانات و ایجاد زیر ساخت های جدید، اقدامات بعمل آمده بندر و پورت اپراتور در زمینه ورود تجهیزات جدید و همچنین برنامه های آتی کوتاه مدت بندر و شرکت آریا بنادر ایرانیان در خصوص تامین سایر تجهیزات مورد نیاز با توجه به تغییر در نوع کالاهای وارده و صادره و به منظور پاسخگویی به نیازهای شرکتهای کشتیرانی، صاحبان کالا، رعایت اصول مشتری مداری، تسریع در امر تخلیه و بارگیری، حمل و جابجایی کالا  و کاهش تاخیر و وقفه در عملیات جهت تسهیل و روان سازی عملیات صادرات و واردات، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
پس از بحث و بررسی و استماع نظرات مدعوین، تصمیماتی در جهت تسهیل و تسریع در امر ورود و خروج کشتی ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در دو زمینه عملیاتی و مالی و تعرفه ای اتخاذ گردید که در خصوص مباحث عملیاتی، افزایش و تامین تجهیزات و همچنین ساماندهی رویه هایی اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.
در مباحث مالی و تعرفه ای نیز امکان سنجی ایجاد خط اعتباری، ایجاد یک مرکز پاسخگویی، تدوین فرآیندهای شفاف برای  مفاصا حساب مالی و صدور صورتحساب مترتب بر کشتی و ... مورد تاکید و در دستور قرار گرفت و مقرر گردید با انجام مراحل استصوابی، این تصمیمات اجرایی گردیده و برگزاری این جلسات بصورت مستمر و دوره ای تا رفع مشکلات و بهبود فرآیندها ادامه داشته باشد.`
۸ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲
کد خبر : ۵۲,۶۶۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید