چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان گیلان صورت گرفت؛
نشست بررسی مشکلات و راهکارهای ترخیص کالا
نشست بررسی مشکلات و راهکارهای ترخیص کالا با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان و دیگر مدیران کل ذیمدخل استان در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر یکشنبه 17 اسفند ماه دکتر حمیدرضا آبایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حاشیه نشست بررسی مشکلات و راهکارهای ترخیص کالا  که با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان و مدیران کل ذیمدخل استان با اشاره به اهمیت تغییر ماهیت کالا در بنادر گفت: تغییر ماهیت بندر انزلی از آهن آلات به غلات موجب شد این بندر تحت تاثیر شرایط حاکم بر نگهداشت غلات قرار گیرد و در این راستا دستگاه‌های نظارتی و حاکمیتی به دنبال یافتن راهکاری مناسب برای تسهیل در امور حمل و نقل غلات از مجتمع بندری انزلی هستند.
وی ادامه داد: به منظور ایجاد تعامل، همسویی و یکپارچگی در تصمیمات مذاکراتی با مقامات استانی صورت گرفت که خوشبختانه با درایت مسئولان استانی از قبیل ریاست کل دادگستری استان گیلان، دادستان کل و معاونین و مدیران کل دستگاه‌های همجوار با گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان اموال تملیکی، استاندارد، دامپزشکی و جهاد کشاورزی و فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی کشور مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفت .
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تاکید کرد: آنچه این جلسه را با اهمیت کرده شرایط نگهداشت ، وضعیت محوطه بندری، امکانات و اقداماتی که اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان است که به واسطه افزایش ورود کالا خصوصا کالاهای اساسی مانند غلات در بندر انزلی که در سال جاری به وجود آمده است.
آبایی با اشاره به افزایش 33 درصدی ورود غلات به بنادر گیلان ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تصمیمات درست بتوانیم بار کالاهای اساسی را در اختیار دولت و مردم قرار دهیم و شرایطی فراهم شود که تجارت تسهیل یابد.
وی خاطر نشان کرد: سرعت ورود و خروج کالا از بندر انزلی بسیار مهم است به همین منظور باید معضلات اجرایی موجود شناسایی و تصمیمات درست برای رفع آن اتخاذ شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به حضور یکی از صاحبان کالا اصلی در بخش غلات در نشست امروز، گفت: مشکلات و معضلات بانکی، استاندارد، قرنطینه، دامپزشکی و نحوه صدور پروانه های گمرکی و ترخیص کالا از محدوده گمرکی، عدم ترخیص این کالا و نحوه برخورد با این کالاهای بررسی و برای رفع مشکلات این صاحب کالا تصمیمات لازم گرفته شد.
آبایی با بیان اینکه امیدواریم با حضور بیش از پیش و دستوراتی که در خصوص تدوین فرآیند ورود، نگهداشت و خروج کالاهای اساسی بویژه غلات تدوین و مشخص شده در بنادر گیلان در جهت رفع آنها اقدام شود، گفت: پس از اعلام ریاست دادگستری و دادستان مقرر شد ظرف دو هفته کلیه فرآیندها و مشکلات و مسائل واکاوی و دستگاههای مجاور نسبت به تدوین فرآیند و تعیین مشکلات و معضلات اقدام کنند تا بتوانیم در قالب پنجره ای واحد مسائل و مشکلات را با هم به اشتراک گذاشته و در صورت نیاز قوانین اصلاح و بازنگری شوند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان یادآور شد: امید که در سال جاری با همت، همبستگی و یکپارچگی که امروز شاهد آن هستیم بتوانیم فرآیند ورود و خروج کالا به ویژه غلات را از بندر انزلی تسهیل کنیم.
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۲۰
کد خبر : ۵۳,۵۰۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید