پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت:
رشد ۸۶ درصدی عملیات کانتینری بنادر گیلان در سال ۹۹
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: عملیات کانتینری بنادر استان در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن بیش از ۸۶ درصد افزایش یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی در گفت و گویی با اشاره به رشد  عملیات کانتینری بنادر گیلان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، اظهار داشت : فقط در مجتمع بندری انزلی بیش از 6 هزار TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شده و این بندر توانست در سال ۹۹ به رشد ۷۳ درصدی در این زمینه برسد. 

وی ادامه داد: در بندر آستارا نیز با ورود 697 TEU کانتینر، عملیات کانتینری ۱۰۰ درصد رشد را نشان می دهد. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به افزایش چشمگیر صادرات مواد نفتی از بنادر گیلان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۰ هزار و ۶۵۴ تن مواد نفتی از بندر انزلی به سایر کشورها صادر شده است و همچنین در این مدت بندر آستارا ۱۵ هزار و دویست و بیست هزار تن صادرات مواد نفتی را تجربه کرده است.

وی با اشاره به رشد ۳۶ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر گیلان، تصریح کرد : خوشبختانه بنادر استان گیلان در سال گذشته به عملکردی بالغ بر دو میلیون و ۸۸ هزار تن دست یافت و این درحالیست که مجتمع بندری انزلی با عملکرد یک میلیون و ۳۸۳ هزار تنی خود ۳۴ درصدی را تجربه کرده است. 

آبایی اذعان داشت: همچنین ورود شناورها به بندر آستارا ۴۴ درصد رشد داشت و طی سال گذشته ۱۳۸ فروند کشتی به بندر آستارا و ۵۳۸ فروند کشتی به بندر انزلی با بیش از درصد  ۱۹ درصد رشد، وارد شده است.  

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹
کد خبر : ۵۳,۹۰۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید