چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱
 
لایروبی شنبه‌بازار روگا بندرانزلی/ انباشت ۶۰ هزار مترمکعب گل‌ولای
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به لایروبی شنبه‌بازار روگا بندرانزلی توسط این سازمان گفت: با توجه به عدم انجام لایروبی طی چهل سال گذشته و نشست لای به دلایل مختلف، با انباشت گل‌ولای بیش از ۶۰ هزار مترمکعب مواجه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی در حاشیه لایروبی شنبه بازار روگا شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه در راستای تعامل شهر و بندر و مسئولیت های اجتماعی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اقدام به برداشت گل و لای مصب رودخانه به روش بارج و بیل کرده، اظهار داشت: با هماهنگی هایی که با محیط زیست و شهرداری شورای شهر و فرمانداری انزلی و پیگیری ها و مساعدت نماینده محترم مردم شریف بندر انزلی انجام گرفت باعث شد که ما بتوانیم برای ۹۰۰ متر از طول این کانال و به عمق ۳ متری، اقدامات لازم را انجام بدهیم .

وی با اشاره به حجم بالای لای در این منطقه افزود: با توجه به اینکه مدت زمان سی چهل سال از لای برداری این روگا می گذرد و نشست لای بدلایل مختلف از جمله ورود فاضلابهای شهری و صنعتی افزایش چشمگیری داشته در این پروژه با انباشت گل و لای بیش از ۶۰ هزار مترمکعب مواجه هستیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه ما با استفاده از روش های مختلف لایروبی و استفاده از امکانات شرکتهای بومی و فعال در این زمینه به دنبال ایجاد شرایطی هستیم که بتوانیم بدون ایجاد خلل برای تردد قایق ها و معیشت مردم در این آبراه‌ اقداماتی صورت دهیم، خاطرنشان کرد: ابتدا با استفاده از بارج و بیل های مکانیکی بازو بلند وارد این مقوله شدیم.

آبایی با بیان اینکه در صدد آن هستیم که سرعت اتمام پروژه را افزایش دهیم، تصریح کرد: انشاءالله اگر همین طور پیش برویم میتوانیم مواد لایروبی را از کف این رودخانه خارج کرده و یک عمق مناسبی را ایجاد کنیم تا گردش آب نیز با سرعت بیشتری جریان داشته باشد.

گفتنی است، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سالیان گذشته و در راستای تعامل شهر و بندر بارها آبراه های منتهی به حوضچه بندرانزلی را در حجم های بسیار بالا مورد لایروبی قرارداده و این در حالی است که هیچ ارگان و سازمان دیگری پا به این عرصه نگذاشته است.

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۰۸
فارس |
کد خبر : ۵۴,۰۵۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید