چهارشنبه ۶ اَمرداد ۱۴۰۰
 
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر در بازدید از بندر تفریحی و گردشگری چمخاله گفت:
تکمیل پروژه بندر چمخاله در برنامه زمان بندی پیش بینی شده در گروی هم افزایی و هماهنگی مسئولین استان گیلان
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی در بازدید از بندر تفریحی و گردشگری چمخاله گفت: تکمیل این پروژه در برنامه زمان بندی پیش بینی شده در گروی هم افزایی و هماهنگی مسئولین استان گیلان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر شنبه 12 تیر ماه محمدرضا اله یار در بازدید از روند پیشرفت و توسعه بندر تفریحی و گردشگری چمخاله اظهار داشت: با توجه به پتانسیل هایی که در منطقه وجود دارد، بندر چمخاله به عنوان بندر نمونه گردشگری می تواند مبنای مناسبی در جهت توسعه گردشگری و تفریحی دریایی در دریای خزر باشد.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصد زیرساخت ها در مراحل احداث این بندر تفریحی گردشگری خاطرنشان کرد: امروز بازدید و جلسه ای به منظور رفع موانع و مشکلات تامین مصالح مورد نیاز پروژه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در این بندر داشتیم.

 عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در این جلسه وعده های خوبی از طرف مسئولین استان و شهرستان داده شد تا موضوعات مطرح شده با مدیریتی خوب حل و فصل بشود تا در نتیجه شاهد اتمام پروژه در برنامه زمان بندی پیش بینی شده باشیم.

اله یار با بیان اینکه افق روشنی را برای بندر چمخاله با همت و کمک مسئولین استان گیلان شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: هم افزایی و هماهنگی بیشتر بین ارکان پروژه شامل پیمانکار، مشاور، مشاور پیمانکار و مسئولین استان و شهرستان از جمله اهداف این جلسه بود.

ایجاد ۳۰۰ متر مسیر سنگی برای رسیدن به پل و عرشه، ساخت موج شکن در عمق ۵ متری با در نظر گرفتن وضعیت جریان گردش آب دریا و مسائل محیط زیستی ، ایجاد دو دستک موج شکن در فاصله ۴۰۰ متری از ساحل برای استحصال دو هکتار و ساخت حوضچه چهار هکتاری برای ورزشهای آبی ، دریایی و قایقرانی و سایر تفریحات دریایی را از جمله اقدامات انجام شده در بندر چمخاله است و با بهره برداری از این پروژه زمینه لازم برای توسعه صنعت گردشگری دریایی و ایجاد زیر ساخت ها و شرایط هتلینگ و پذیرایی از مهمانها در گیلان فراهم می شود.

شهرستان لنگرود در ۶۰ کیلومتری مرکز گیلان با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت یکی از مناطق گردشگر پذیر استان گیلان است .

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۴۹
کد خبر : ۵۴,۶۲۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید