شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
 
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت:
پایش سواحل ۳ استان شمالی کشور طی دو روز
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی استان گیلان از پایش سواحل ۳ استان شمالی کشور طی دو روز خبرداد و گفت: این پایش برای دومین بار توسط جایروپلن به صورت متمرکز و فشرده صورت می گیرد.
مهدی نیکوکار در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به پایش سواحل استان گیلان، مازندران و گلستان اظهار داشت: یکی از وظایفی که سازمان بنادر و دریانوردی به اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان محول کرده است، پایش ساخت و سازها، سواحل دریای خزر و تالاب های استان های شمالی کشور است.
وی افزود: به همین منظور بامداد سه شنبه یکم تیرماه جایروپلن اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به منظور پایش سواحل سه استان شمالی کشور به پرواز در آمد.
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه ماهیانه یکبار پایش سواحل استان گیلان و تالاب انزلی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص پایش سواحل و تالاب و همچنین در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، برای دومین بار توسط جایروپلن به صورت متمرکز و فشرده برای سه استان شمالی این پایش صورت گرفت.
نیکوکار با بیان اینکه با مجموعه فعالیت های بندر و کمک دستگاه های نظارتی اقدامات موثری در راستای آزادسازی سواحل صورت پذیرفته است، تصریح کرد: براساس بند ۲۲ ماده ۳ آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ و بند ۷ قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر مصوب سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضمن تامین امنیت و ایمنی بنادرکشور، اعم از مناطق آزاد تجاری-صنعتی، ویژه اقتصادی و سرزمین اصلی از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از این سازمان از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری کند.
وی یادآور شد: پایش سواحل استان گلستان و مازندران طی دو روز انجام شد که عکس و نقشه های گرفته شده موجب شناسایی کلیه سواحل و وضعیت ساخت و ساز به روز می شود.
گفتنی است جایروپلن در مقایسه با وسایل پروازی دیگر، بدلیل سبک بودن سازه و سهولت نشستن و برخاستن در فضای کم،از قابلیت مانورپذیری زیادی برخوردار بوده است. قابلیت نصب تجهیزات جانبی از قبیل سیستم های ضبط تصاویر ویدئویی با کیفیت بالا ازقابلیت های جایروپلن ها است.
هواپیمای فوق سبک جایروپلن وسیله ای بین هلی کوپتر و هواپیما است که به جای بال ثابت یک روتور چرخان دارد که فقط لحظه اول پرواز با موتور درگیر بوده و در طی پرواز و در استارت از موتور جدا شده و موتور به صورت هرز گرد می چرخد.
۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۸
کد خبر : ۵۴,۷۱۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید