چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خبر داد:
سانحه کشتی لایروب در بندر آستارا / اعزام چندین شناور و یدک کش
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از سانحه کشتی لایروب در بندر آستارا خبرداد و گفت: در دقایق اولیه چندین شناور و یدک کش به محل اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، چهارشنبه 20 مرداد ماه کشتی لایروب “اس پی لی” در آب های دریای خزر، ورودی کانال ترانزیتی اسکله بندر آستارا دچار سانحه شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با تایید این خبر گفت: این کشتی لایروب متعلق به شرکت مهندسی حشمت رود است که وظیفه لایروبی کانال دسترسی و حوضچه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا  در دریای خزر را برعهده دارد.

دکتر حمیدرضا آبایی با اشاره به عدم همکاری و مساعدت شرکت کاوه در استفاده از یدک کش موجود در بندر آستارا و عدم ارائه هرگونه خدماتی به لایروب حادثه دیده شرکت حشمت رود به دلیل اختلافات قبلی گفت: علاوه بر هماهنگی و درخواست کمک از شناور های نیروی دریایی و مرزبانی و تجهیزات هلال احمر برای جلوگیری از غرق شدن این لایروب که در منطقه حضور دارند ناگزیر یک فروند یدک کش بهمراه تجهیزات ضروری از بندرانزلی به آستارا اعزام نمودیم.

وی با بیان اینکه شرکت خصوصی کاوه که مسئولیت بهره برداری از بندر آستارا را دارد عیلرغم قوانین و دستورالعملهای بین المللی دریایی و دریانوردی تا کنون هیچگونه همکاری و اقدامی نکرده است، افزود: بزودی بعد از اقدامات کارشناسی علت این حادثه اعلام می شود.

این لایروب در حال اجرای عملیات لایروبی در کانال ورودی بمنظور تعمیق نهایی دهانه اسکله مجتمع بندری آستارا بود که غروب چهارشنبه دچار سانحه شد.

۲۱ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۳۳
کد خبر : ۵۴,۹۸۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید