چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در گفت و گویی بیان کرد:
ادامه عملیات رفع نقص لایروب در بندر آستارا / خبر غرق شدن کشتی در بندر آستارا صحت ندارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به عملیات رفع نقص شناور لایروب در کانال بندرگاه آستارا، گفت: خبر غرق شدن کشتی در بندر آستارا صحت ندارد و خارج کردن شناور از کانال و باز شدن مسیر تردد کشتی‌ها در این بندرگاه اولویت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز پنجشنبه 21 مرداد ماه دکتر حمیدرضا آبایی در گفت و گویی با اشاره به اینکه انتشار خبر غرق شدن کشتی در بندر آستارا صحت ندارد، اظهار کرد: شناور لایروب کاترساکشن در جریان انجام عملیات لایروبی کانال بندر گاه آستارا دچار نقص فنی شد و موتور هیدرولیک آن از کار افتاد.

وی افزود: به دلیل شرایط جوی روز گذشته بندر آستارا و وزش باد، موج‌های ایجاد شده باعث شد بدنه این شناور با برخورد با جسم خارجی آسیب دیده و آب وارد موتورخانه این شناور شود.

آبایی ادامه داد: به دلیل وجود عمق ۵ و نیم متر در آن قسمت از کانال بندرگاه، احتمال مسدود شدن مسیر تردد کشتی‌ها به بندرگاه وجود داشت.

وی همچنین گفت: به دلیل عدم همکاری شرکت کاوه، با استفاده از ید کش‌های اعزامی از انزلی و دو قایق نجات نیروی دریایی و دریابانی عملیات نجات بر روی این شناور در دست انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان افزود: با استفاده از دو پمپ تخلیه آب از سوی جمعیت هلال احمر در حال خالی کردن آب از موتورخانه شناور لایروب هستیم.

 

منبع: مهر

۲۱ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴
کد خبر : ۵۴,۹۹۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید