پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
 
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت روز جهانی دریانوردی
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی با صدور پیامی روز جهانی دریانوردی را گرامی داشت.

 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این پیام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

تجارت از طریق دریا، به دلیل مزایای بسیار برای تجار و مصرف کننده و همچنین هزینه های بسیار کم نسبت به سایر روش های حمل و نقل بسیار مورد توجه صاحبین کالا و دولت ها بوده است به طوریکه بیش از 90 درصد تجارت جهانی از طریق دریا صورت میگیرد که از اینرو بسیاری از کشورها به تقویت ناوگان دریایی و بندری خود میپردازند و می توان گفت چشم‌انداز رشد این صنعت بسیار زیاد خواهد بود.

اقتصاد جهان امروز با وجود دگرگونی های مختلف همچون مسائل سیاسی، محدودیت های سفر و ادامه دار بودن پاندمی کووید 19 روندی نزولی به خود گرفته است و  اکثر اقتصادهای بزرگ توسعه‌یافته و یا در حال توسعه، شاهد تضعیف رشد اقتصادی هستند اما کشور عزیزمان با تکیه بر اقتصاد دریا محور و برنامه ریزی ها آینده نگر و همچنین همت دریانوردان و اپراتورهای بندری با غیرتی مثال زدنی و ایثار خود موجب رشد تخلیه و بارگیری در اکثر بنادر کشور شدند.

بیش از یک و نیم میلیون دریانورد در سراسر جهان حضور دارند که علاوه بر سختی کار و مخاطرات کاری، پاندمی کووید 19 تاثیر بسزایی در فعالیت های کاری و شخصی آنها داشته است اما کشورها با تولید و تهیه أنواع واکسن های این ویروس سعی بر ایمن سازی آنها داشته و حتی دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی، واکسیناسیون دریانوردان را بسیار حائز اهمیت دانسته و آنان را پرسنل کلیدی خطاب کرده است. در جمهوری اسلامی ایران نیز با برنامه ریزی و همت مدیرعامل و اعضای هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی این کار سرعت بیشتری به خود گرفت و همه کارکنان جامعه بندری و دریایی کشور در برابر این ویروس ایمن شدند.

شعار امسال روز جهانی دریانوردی تاکید بر اهمیت عنصر انسانی با شعار "دریانوردان در کانون آینده کشتیرانی" بوده و هدف آن ایمنی جان انسان ها بر روی کشتی و همچنین اهمیت اطمینان از پرورش نیروهای متخصص، حرفه ای و آموزش دیده در آینده در راستای آمادگی رویارویی با چالش ها و ایجاد فرصت های مختلف بوده است که موارد گفته شده موجب توسعه حمل ونقل دریایی ایمن خواهد شد.

 اینجانب فرارسیدن روز "جهانی دریانوردی" به همه دریانوردان و جامعه بزرگ بندری و دریایی کشور تبریک عرض کرده و ضمن آرزوی سلامتی برای آنان در کنار خانواده گرامیشان، توفیقات روز افزون برای این عزیزان را از درگاه ایزدمنان خواستارم.

حمیدرضا آبایی

  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان 

۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲
کد خبر : ۵۵,۵۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید