پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
رئیس سازمان شیلات در مراسم روز جهانی دریانوردی اعلام کرد:
نبی اله خون میرزایی، رییس سازمان شیلات، روز جهانی دریانوردی، سازمان بنادر و دریانوردی
رئیس سازمان شیلات از رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان و صید در غرب اقیانوس هند، رتبه نخست را داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ‌نبی اله خون میرزایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، اظهار داشت: در صید و صیادی جهان، ایران رتبه بیست و ششم را دارد و در اقیانوس هند رتبه دوم و در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان و صید در رتبه نخست هستیم. 
وی با بیان اینکه 140 هزار صیاد در عرصه تولید فعال است، تصریح کرد: بر اساس برنامه تدوین شده، میزان تولیدات سازمان شیلات در سال گذشته می بایست یک میلیون و 373 هزار تن می بود که به دلیل مشکلات مختلف توانستیم یک‌میلیون و 260 هزار تن آن را محقق کنیم.
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در موضوع پرورش ماهی در قفس باید فعالیت های خود را توسعه دهیم، گفت: با بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس، به خودکفایی 95 درصدی در تأمین تجهیزات دست پیدا کردیم.  
وی درباره تحقق فعالیت صیادی اظهارداشت: طبق برنامه تولید 660 هزار تن مدنظر قرار گرفته بود که با تلاش مضاعف عدد 715 هزار تن ثبت و همچنین در بخش آبزی‌پروری 91 درصد برنامه محقق شد.
۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۹:۰۵
کد خبر : ۵۵,۷۰۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید