پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
توسط تیم جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
نجات یک شناور تفریحی به همراه 20 نفر مسافر
یک شناور تفریحی به همراه 20 نفر مسافر توسط تیم جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، روز جمعه 21 آبان ماه رأس ۱۵:۳۰ دقیقه، شناور تفریحی مایا به همراه 20 گردشگر دریایی در محدوده کانال ورودی بندرانزلی به برج کنترل ترافیک دریایی (VTS) اعلام حادثه و درخواست کمک نمود که بلافاصله شناورهای جستجو و نجات و پشتیانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان شامل سار 1 و 2، ناجی 14، یدک کش والعصر و آستارا ۱ به محل حادثه اعزام می شوند.

علی رغم شرایط جوی نامساعد و وزش باد شدید تیم جست و جو نجات توانست این شناور تفریحی و 20 گردشگر را به صورت ایمن در اسکله تفریحی شهرستان بندرانزلی پهلو دهد که با توجه به واکنش و اقدام سریع تیم جست و جو و نجات صدمه ای به شناور و مسافران وارد نگردید.

گفتنی است، پس از بررسی های انجام شده مشخص شد که تور ریزی صیادان در مسیر کانال ورودی بندر و دهانه حوضچه موج شکن شرقی دلیل بروز این حادثه بوده که پس از غیر فعال شدن نیروی محرکه شناور به خاطر درگیر شدن در تور صیادی، و وزش باد شدید، به محدوده انتهای حوضچه شرقی منحرف و به گل مینشیند.

پرسنل یگان حفاظت و همچنین واحد ایمنی و آتش نشانی و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در اسکله های مجتمع بندری انزلی تیم جستجو و نجات دریایی را پشتیانی کردند.

۲۴ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۵۷
کد خبر : ۵۶,۱۳۱
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید