پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
 
مانور محلی مقابله با آلودگی نفتی دریایی در بندرانزلی
صبح امروز مانور محلی مقابله با آلودگی نفتی دریایی در بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، صبح امروز یکم آذر ماه مانور مقابله با آلودگی نفتی و جستجو ونجات دریایی در بندرانزلی برگزار شد.

ارتقای سطح آمادگی اداره کل برای مواجهه سریع و موثر با سوانح دریایی از طریق ایجاد هماهنگی بین قسمت های مختلف اداری و شرکت طرف قرارداد، توسعه سطح همکاری های داخلی با شرکت های داخلی به منظور کاهش خسارات احتمالی ناشی از سوانح، اجرای الزامات و اهداف کنوانسیون های مرتبط، ارزیابی و حصول اطمینان از آمادگی پرسنل مرتبط با فعالیت های مقابله با آلودگی نفتی، اطفای حریق و امداد پزشکی، ارزیابی به منظور برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل عملیات به خصوص سیستم گزارش دهی در هنگام وقوع سوانح دریایی، ارزیابی توان تجهیزاتی موجود ، ارزیابی منابع پشتیبانی کننده عملیات، بالا بردن سطح آگاهی دریانوردان و اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست دریایی، ارتقای ایمنی دریانوردی  و همچنین حفاظت از محیط زیست دریایی از جمله اهداف این مانور بود.

در این مانور شناورهای بارج پاک بوم ۱، یدک کش های گلزار و ماسوله، راهنمابر قیام٩ ،ناجی ١4 و قایق های سار و یگان حفاظت، اعضاء تیم مقابله با آلودگی و جستجو نجات دریایی مشارکت داشتند.

گفتنی است، افزایش روزافزون بهره برداری از منابع و ذخایر نفتی و همچنین اهمیت استراتژیک این دریا در ارتباط با جابجایی کالا در مسیرهای شمال به جنوب و شرق به غرب موجب گردیده است تا دولت جمهوری اسلامی ایران توجه و نگاه عمیق تری را به موضوع حفاظت از محیط زیست و امداد دریایی در دریای خزر داشته باشد. همسو با سیاست های سازمانی و در راستای انجام وظایف قانونی،برگزاری مانور مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی با اهداف و ارزشهای تعیین شده و در سطوح مختلف در دستور کار هر ساله اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان قرار دارد.

۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۷:۰۴
کد خبر : ۵۶,۱۹۴
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید