چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
روسیه، دریای بالتیک، آب های عمیق،سازمان بنادر و دریانوردی
آژانس فدرال روسیه، اولین بندر ترانشیپی آب های عمیق در حوزه دریای بالتیک را در راستای توسعه پتانسیل صادرات این کشور می سازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم ترید مگ، مقامات روسی توافقنامه هایی را برای توسعه یک مجتمع بندری جدید امضا کرده اند که به گفته آنها بزرگترین پروژه سرمایه گذاری در سواحل بالتیک در فدراسیون روسیه خواهد بود. پس از تکمیل، این ترمینال ترانشیپی و مجتمع بندری واقع در پریمورسکی در ضلع شرقی خلیج فنلاند در نزدیکی سن پترزبورگ ظرفیتی معادل 20 درصد از حجم کل بار سالانه بنادر دریایی روسیه در دریای بالتیک را خواهد داشت.
آژانس فدرال روسیه و مجتمع ترانشیپی پریمورسکی قراردادی را برای ساخت تأسیسات بندری جدید به عنوان بخشی از برنامه توسعه منطقه امضا کرده اند. در حال حاضر، بندر پریمورسکی بزرگترین بندر بارگیری نفت روسیه در دریای بالتیک است. در سال 2019، پریمورسکی بیش از 61 میلیون تن محموله را جابجا کرد که 20 درصد از حجم آن را نفت تشکیل می داد.
آژانس فدرال روسیه تاکید کرد: مجتمع بندری جدید یک تسهیلات استراتژیک مهم برای تغییر درتجارت خارجی روسیه از بنادر کشورهای حوزه بالتیک و توسعه پتانسیل صادرات روسیه خواهد بود.
مجتمع جدید بندری پریمورسکی، اولین مجتمع بندری در آب های عمیق در حوزه بالتیک خواهد بود که قادر به پذیرش کشتی هایی با تناژ بزرگ است. این بندر قادر به پذیرش کشتی های فله و عمومی، کشتی های رو-رو و کشتی های کانتینری خواهد بود. 
ساخت این مجتمع بندری طبق برنامه تا دسامبر 2024 به پایان خواهد رسید و در سال 2025  عملیات آزمایشی پایانه ها انجام خواهد شد.
۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۷
کد خبر : ۵۶,۲۱۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید