چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
علیرضا محمدی کرجی‌ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، بندر شهیدرجایی،سازمان بنادر و دریانوردی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از واردات 2 میلیون و 576 هزار و 558 تن انواع کالای اساسی به بندر شهیدرجایی طی هشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: واردات این کالاها در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته 72 درصد رشد داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی‌ران درباره آخرین وضعیت واردات کالای اساسی به بندر شهیدرجایی(غیرکانتینری)، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه 2 میلیون و 576 هزار و 558 تن انواع کالای اساسی در بندر شهیدرجایی تخلیه شده که به ترتیب روغن خوراکی و گندم بیش‌ترین میزان را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان  با بیان اینکه از ابتدای سال تا اول آذرماه در مجموع 52 فروند شناورحامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی  پهلودهی شده است، اذعان داشت: گندم به میزان 929 هزار 40 تن بیشترین کالایی بوده که طی این مدت تخلیه شده است.  
محمدی کرجی‌ران گفت: طی دوره زمانی هشت ماهه سال جاری  571 هزارو 715 تن روغن خوراکی به وسیله 19  فروند کشتی در این  بندر بزرگ تجاری پهلو دهی شده که پس از گندم بیشترین میزان واردات کالای اساسی به روغن خوراکی اختصاص داده شده است.
به گفته وی در مدت یاد شده ، 397 هزار تن شکر، 274 هزار و 397 تن ذرت و 186 هزار و261 تن کود، 120 هزار و 723 تن کنجاله سویا و 65 هزار و 999 تن جو در بندر شهید رجایی تخلیه و که این کالاها به دو طریق ریلی و جاده ای به استان‌های مقصد حمل شده است.
محمدی کرجی ران با اشاره به ضرورت تامین مایحتاج عمومی کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 9 فروند کشتی در مجموع حامل 588 هزار و 449 تن کالای اساسی شامل 7 کشتی گندم و 2 کشتی جو در لنگرگاه بندرعباس در حال انجام فرایند اسنادی است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته طی هفته آینده در این بندر تجاری پهلو دهی خواهند شد.
۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۰
کد خبر : ۵۶,۲۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید