چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
بنادر فیلیپین، «بنادر سبز»، سازمان بنادر و دریانوردی
اداره بنادر فیلیپین در راستای حرکت به سمت عملیات پایدار بندری و اقدامات جدید در پنج سال گذشته، برنامه «بنادر سبز» خود را در اولویت قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از سی ترید مریتایم،  برنامه تبدیل شدن بنادر فیلیپین به بنادر سبز، مکمل پروژه هایی است که توسط شرکای بین‌المللی اداره بنادر فیلیپین مانند خطوط کشتیرانی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای منتشر شده از کشتی‌ها و تجهیزات بندری، انجام شده است. 
جی دانیل آر سانتیاگو، مدیر کل اداره بنادر فیلیپین گفت: ما اکنون تمرکز خود را به سمت عملیات بندری پایدار معطوف کرده ایم تا انتشار کربن خود را مشابه برنامه هایی که توسط همتایان خارجی ما انجام می شود، کاهش دهیم. از سال 2016 تاکنون ما به طور مداوم مقدمات و اقدامات مختلفی را برای طرح‌ «بنادر سبز» انجام داده ایم و اکنون زمان آن است که گام‌های پیشرفته‌تری برای کاهش اثرات آلاینده های بندری برداریم. 
وی افزود: ما می خواهیم ابتکارات و اقدامات بندر کاگایان داورو و بندر باتانگاس را در باقی بنادر تحت شبکه خود تکرار کنیم و برای انجام این کار، کارگروهی را درنظر گرفته ایم که به طور خاص وظیفه انطباق وضعیت بنادر با طرح APEC GPAS را بر عهده دارند.
بندر کاگایان داورو و بندر باتانگاس در فیلیپین تاکنون موفق به دریافت استانداردهای اولیه بنادر سبز از سوی سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه شده اند.
۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۱۵
کد خبر : ۵۶,۳۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید