چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
علیرضا محمدی کرجی‌ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان،سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه امسال 4 میلیون و 935 هزارو 953 تن انواع کالا از پایانه های ریلی بندر شهید رجایی به سراسر کشور حمل شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل،49 درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی‌ران داشت: طی هشت ماهه امسال، 4 میلیون و 935 هزارو 953 تن انواع کالا از طریق 88 هزار و 298واگن به اقصی نقاط کشور ارسال شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل،49 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: طی این مدت 292 هزار و 512 تن انواع کالای اساسی از طریق شبکه ریلی از مبدا بندر شهید رجایی به سراسر کشور حمل شده است.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، عمده کالاهای اساسی را شامل گندم، روغن خوراکی، جو و ذرت اعلام کرد و گفت: این میزان کالا به وسیله 4 هزار و 270 واگن به استانهای مقصد حمل شده است. 
محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه سهم محموله‌های تجاری جابجا شده در بخش فعالیت‌های حمل و نقل ریلی از طریق این بندر 49 درصد افزایش یافته است، افزود: بندر شهید رجایی به دلیل واقع شدن در کریدور شمال -جنوب یکی از نقاط محوری و مسیری مطمئن برای ترانزیت کالا از طریق ناوگان ریلی به کشورهای همسایه قلمداد می شود.
۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۹
کد خبر : ۵۶,۳۲۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید